Švýcarsko

Lavina v Alpách spadla na sjezdovku! Zavalila několik lidí

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 27.12. 2019 14:57
Téma:

Záchranářům se podařilo vyprostit nejméně dva lidi z laviny, která spadla ve čtvrtek ráno na sjezdovku v lyžařském středisku u švýcarského města Andermatt. Několik lavin také spadlo u rakouského střediska Ankogel - Mallintz, jednoho člověka se podařilo zachránit, pod sněhem ale podle svědka skončili nejméně dva lidé.

Ve čtvrtek ráno se rozjela rozsáhlá záchranná akce po pádu laviny ve švýcarských alpách u města Andermatt. Pod sněhem zůstali nejméně dva lidé, které se podařilo zachránit. Oba byli zraněni naštěstí jen lehce. Čtyři lidé se dostali z laviny bez pomoci.

 

Záchranáři pokračovali v pátrání, podle portálu APTN panovaly obavy, že pod sněhem zůstali další lidé.

 

Podle policejního mluvčího Reta Pfistera se lavina utrhla v 10:50, zatím není jasné, jestli byla sjezdovka vůbec otevřená, uvádí portál Swissinfo.

 

Lavinu v Andermattu se pravděpodobně podařilo zaznamenat přímo z kabinky jedné z lanovek.

 

V oblasti platí třetí stupeň lavinového nebezpečí, lavinu, která může dosáhnout ohromné velikosti, tak může utrhnout jediný člověk.

 

 

Ve čtvrtek také spadlo několik lavin ve středisku Ankogl – Mallnitz v Rakousku, podle očitého svědka jedna z nich měla zavalit nejméně dva lidi, uvádí portál tt.com. Jednoho z pohřešovaných se podařilo najít. Lavina se utrhla mimo značené sjezdovky.
 

TN.cz