riskují životy

Lávka v Nymburce se může zřítit kdykoliv, lidé ale varování ignorují

Téma:

Páteční uzavření lávky přes Labe, která je podle nymburské radnice v havarijním stavu, prý rejdařům způsobí až stotisícové škody. Podle odborníků se může stavba kdykoliv zřítit, přesto ji desítky lidí i přes zákaz podcházejí.

Blanice zůstala uvázaná u břehu a zelenou mají na Labi jen kachny. Pod lávkou se podplout nedá a zkrácený výlet jen k ní a ne dál tak nikoho neohromí. "Současná situace pro nás znamená stop," potvrdil provozní lodi Blanice Petr Bárta.

 

"Vymýšlíme náhradní trasu pro tu loď," uvedl rejdař Zdeněk Havlas. Rejdaři mluví o mnohasettisícových škodách a nešťastné jsou rázem stovky dětí ze základních škol, které se na červnovou plavbu těšily.

 

Peníze investované do reklamy jsou pryč a zkrátit trasu bude muset i největší česká výletní loď Florentina. Rejdaři se o nečekané uzavírce dozvěděli jen několik hodin před pátečním polednem a měli dilema, kde lodě nechat. Úřady tvrdí, že stavba je tak nebezpečná, že může ve vteřině spadnout úplně stejně, jako spadla trojská lávka.

 

 

Místní si ale riziko evidentně neuvědomují a tak pod ní venčí třeba psy. Maminky tudy zase bez strachu vodí svoje děti. Zákaz ignorují i výletníci.

 

Policisté na člunu sledují, jestli pod lávkou někdo neproplouvá. Dračí lodě se dnes držely zpátky, ale včera to prý riskla jedna jachta. Napjatou situaci chce nymburská radnice vyřešit nejdéle do měsíce a to tak, že nejspíš lávku strhne. Peníze se na to prý v rozpočtu najdou.
 

Související témata:
Petr Brzek/klma tn.cz / TV Nova