COVID – Lázně

Lázním kolabují telefonní linky. Lidé nemají kde uplatnit vládní vouchery

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
5.7. 2020 5:45
Téma:

Lázeňská zařízení kolabují pod množstvím telefonátů. Zájemci o uplatnění voucheru 4000 korun na lázeňský pobyt je doslova zavalili. Některé podniky už telefony ani nezvedají a nezbytné informace o lázeňském programu ministerstva pro místní rozvoj (MMR) sdělují klientům prostřednictvím záznamníku.

"Vážení klienti, omlouváme se vám, naše linky jsou pro velký zájem o slevové vouchery momentálně přetížené. Pro komunikaci s námi prosím využijte e-mail," vybízí klienty záznamník Lázní Luhačovice.

 

Podobná situace panuje ve většině lázeňských zařízení, které redakce TN.cz zkontaktovala. Dovolat se na recepci Františkových Lázní se ukázalo jako téměř nemožné, jedna z tamních pracovnic ovšem TN.cz potvrdila, že zákazníky s vouchery zařízení stále přijímá. Samozřejmě za splnění daných podmínek.

 

 

Podobně přetížená je i linka Slatinných lázní Třeboň. Toto lázeňské zařízení se však od ostatních liší v přístupu ke slevovým voucherům. Na svém webu informuje o nejasných pokynech ohledně nakládání s ministerskými poukazy.

 

"V případě, že si přejete na váš pobyt v třeboňských lázních uplatnit slevový voucher ve výši 4000 korun na osobu, dovolujeme si vás informovat, že v tuto chvíli čekáme na vydání pracovního postupu od ministerstva pro místní rozvoj, který nám bude zaslán v následujících dnech," informuje záznamník Lázní Třeboň.

 

 

V čem přesně nejistota ohledně voucherů spočívá, popsal Roman Ledecký z Lázeňského domu Aurora. "V tuto chvíli MMR nevydalo metodiku, jakým způsobem se ty kódy ověřují. Než někomu přislíbíme nebo zlevníme pobyt o 4 000, musíme zjistit, že je to skutečně v pořádku a ten voucher je platný," popsal Ledecký.

 

Problém je také s limity, kolik zákazníků s vouchery vůbec lázně mohou přijmout. Dochází tak často k situacím, že lázně už přijímají jen ty klienty, kteří voucher nemají. Ledecký se také obává o kapacitu samotného systému.

 

 

Není totiž jasné, zda má limit samotný generátor slevových kódů. "Předpokládáme, že oni to snad včas zastaví, až nebudou vouchery moci vyplácet. Zatím k tomu nepřišel žádný oficiální pokyn," říká Ledecký.

 

Samotné spuštění portálu podle lázeňských pracovníků proběhlo příliš rychle. Na pravidla, která program COVID – Lázně nastavil, zařízení kapacitně nestačí. Zklamaní klienti tak často zjistí, že svůj voucher nemají kde uplatnit. V lázních, které si vybrali, jsou často k dispozici už pouze ty termíny a pobyty, na které se ministerská sleva nevztahuje.

 

 

"Všechny lázně mají limit na počet voucherů, které mohou přijmout. Vzhledem k velké poptávce na některá zařízení se může stát, že ve chvíli, kdy si domlouváte rezervaci, lázně již dosáhly maximálního počtu voucherů, který mohou přijmout. Tento limit se může v budoucnu navýšit nebo se uvolní kapacita, proto je dobré zůstat s lázněmi v kontaktu," vyjádřila se pro portál FinTag mluvčí MMR Veronika Vároši.

 

Ministerstvo je dle jejích slov připraveno do budoucna limity pro vouchery navýšit, stejně jako částku určenou na projekt na podporu tuzemských lázní.

TN.cz