Úprava ledu

Led jako od profesionálních rolbařů! Na vsi si ho berou do parády hasiči

Petra Staňová
Petra Staňová
13.2. 2021 12:44
Téma:

Když se ve středočeském Drásově chystá velký hokejový zápas, sbor dobrovolných hasičů zapojí do přípravy rybníka celou rodinu. Parta nadšenců tak dokáže ze dne na den vykouzlit na hrbolaté vrstvě led hladký a lesklý jako zrcadlo.

Místní berou hokejový zápas jako společenskou událost, a tak si hasiči kvůli úpravě ledové plochy vzali i dovolenou z práce. Každý si na odklízení sněhové vrstvy přinesl, co mu zrovna padlo do ruky.


"Něco jsem našel já, něco si vzali kamarádi, něco jsme měli v hasičárně. Je to takové neorganizované, praská to, občas někdo nadskočí."

 

"Za chvilku je to uklizené, a pak se vezme hadice s vodou a pokropí se to. Udělá se krásně hladká vrstva, a pak se děti můžou klouzat nejen na bruslích, ale i na botech," popisuje velitel SDH Drásov Jaroslav Růžička.

 


Teplota hluboko pod bodem mrazu nikomu nevadila, ale sluneční paprsky práci hasičům o dost zkomplikovaly. Hlavně při stavbě dětského kluziště se sněhovými mantinely, do kterého napouštěli vodu. 


"Pořád se snažíme dělat něco pro děti i pro dospělé, aby tady byla nějaká zábava. A tímhle se bavíme," přiznává starosta SDH Drásov Martin Vostarek.

 

"Jak do toho dětského kluziště budeme přidávat vodu, tak se to upraví do roviny a nebudou tam boule. Děti to tady mají jistější. Na rybníku se můžou propadnout, zatímco tady si rozbijí jen nos," dodává s úsměvem velitel sboru.

 


S ledem je třeba mít trpělivost, a tak hasiče čeká ještě pár hodin s hadicí v ruce. Už teď ale plocha vypadá jako od špičkových rolbařů a láká k mimořádných sportovním výkonům.


"Teď to tady bude tak populární, že se sem přijde každý sklouznout. Myslím, že to budeme opakovat každý rok," uzavírá člen SDH Drásov Jakub Pešička.

 

Na webu TN.cz se můžete těšit na podrobný návod na to, jak si sami připravit dokonalý led na rybníku i doma na zahradě.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz