Obcházení opatření

Ledecký: Koncert mi povolil starosta Chotěboře. Ten to však odmítá!

Janek Ledecký
Zdroj: Profimedia, TN.cz
Janek Ledecký ukázal povolení, starosta to odmítá
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
3.12. 2020 16:16
Téma:

Jak jsme na TN.cz ve středu informovali, na Janka Ledeckého si došlápla policie kvůli nelegálnímu koncertu v Chotěboři. Zpěvák původně tvrdil, že na tamějším náměstí natáčel videoklip, teď už jde o vánoční dokument. Redakci TN.cz Ledecký poskytl souhlas od starosty, který se ale od jeho akce distancoval.

Ledecký sám doslova prohlásil, že v Chotěboři odehrál ilegální koncert. Vystoupení u vánočního stromečku nazval natáčením klipu a považoval to za neprůstřelné krytí.

 

Podle policie ale nejspíš porušil opatření proti šíření koronaviru, která v neděli platila. "Protiprávní jednání ze strany té osoby jsme zadokumentovali. Veřejnou produkci ani natáčení čehokoliv jiného ta opatření neumožňovala," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Zpěvák si přesto trvá na svém. "Jednalo se o natáčení vánočního dokumentu s názvem O 25. výročním vánočním turné Janka Ledeckého, ke kterému nedošlo," vysvětlil TN.cz Ledecký s tím, že měl i souhlas chotěbořského starosty Tomáše Škarydy.

 

 

Starosta se ale od akce Ledeckého distancoval. "On nám deklarovat, že si chce natočit klip. Město mu tady žádnou akci nepovolilo ani jsme žádnou akci neorganizovali. Nemáme důvod něco v době opatření porušovat, nemáme to zapotřebí. Udělali jsme si svoji akci a s akcí Janka Ledeckého nemáme vůbec nic společného," uvedl starosta Škaryd pro TN.cz.

 

"Pouze jsme souhlasili s tím, že pan Ledecký může být na městském pozemku, to je vše," doplnil starosta.

 

Tento dokument poslal Janek Ledecký do redakce TN.cz:

 

Na náměstí v Chotěboři si přišlo Janka Ledeckého poslechnout i několik fanoušků a kolemjdoucích. I kvůli tomu nejspíš policie zpozorněla. "Protiprávní jednání oznámíme k projednání obci s rozšířenou působností, stejně jako v jiných obdobných případech," prohlásila Čírtková.

 

Podle právníka Pavla Kolesára může být jedním z důkazů i výrok Ledeckého, že si uspořádal ilegální koncert.

 

Tohle video Ledecký prezentuje jako svůj dokument, který podle svých slov v Chotěboři natáčel. Původně mělo jít o videoklip:

TN.cz