Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie výstraha ČHMÚ

Čerstvý sníh způsobil chaos na silnicích, přibyla nová výstraha

Česko pokryla v noci čerstvá vrstva sněhu a výrazně zkomplikovala v pátek ráno dopravu. Meteorologové už ve čtvrtek vydali výstrahu před tvorbou ledovky. Na silnicích to bylo už velmi brzy ráno znát, policisté, záchranáři a hasiči vyjížděli k celé řadě událostí.

Meteorologové vyhlásili výstrahu před náledím pro Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a kraj Vysočinu. Ta začína platit v 18:00 a končí následující den v 8:00.

 

"Od pátečního večera do sobotního rána se bude na Moravě, ve Slezsku a na Českomoravské vrchovině místy tvořit náledí a zmrazky, na ostatním území jen ojediněle," varuje Český hydrometeorologický ústav.

 

V noci na pátek napadl čerstvý sníh, ten by měl ale vydržet jen ve vyšších polohách, v nížinách se sněžení postupně měnilo ve smíšené srážky a déšť. Teploty se budou pohybovat převážně nad nulou, v Čechách by mohlo být až 7 °C.

 

Nepříznivé podmínky byly hned po ránu znát na českých silnicích. Sníh se držel i na silnicích prvních tříd a dálnicích. Policisté, hasiči i záchranáři vyjížděli k velkému množství nehod. Těm se nevyhli ani silničáři.

 

On-line reportáž

Řidiče trápí ledovka a čerstvý sníh

13:36

Na reportáž TV Nova o dnešních komplikacích na silnicích se můžete podívat zde.

13:25

I když se zdá, že se situace na silnicích uklidňuje, večer přijdou opět komplikace, ČHMÚ vyhlásil výstrahu před ledovkou pro Moravu, Slezsko a Vysočinu.

13:01

Změna výšky sněhové pokrývky v sobotu

V sobotu odpoledne a navečer nás podle portálu Meteopress opět čeká sněžení.

 

Předpověď počasí:

 

Krátce po půl šesté zkomplikovala dopravu na 78. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu nehoda dodávky a nákladního auta. To bylo odstavené na krajnici, dodávka stála v levém jízdním pruhu. Ve stejném směru krátce před sedmou na 234. kilometru narazil kamion do svodidel. Kolem sedmé hodiny se srazila na 184. kilometru dvě osobní auta, která částečně blokovala provoz.

 

GALERIE: Dopravu v Česku komplikuje sněžení

1
/
16
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Nehoda na Olomoucku

 

Na 135. kilometru komplikovala dopravu v opračném směru nehoda osobního auta a kamionu, průjezd byl možný se zvýšenou opatrností. Na 233. kilometru skončilo auto po nehodě na střeše v příkopu, hasiči museli řidiče z auta vyprostit.

 

Na dálnici D8 se ve směru do Prahy vytvořila dlouhá kolona kvůli nehodě u Ďáblic, kde se srazilo osobní auto s dodávkou.

 

 

Bohužel ne všechny nehody se obešly bez zranění, například v Mikulově po nehodě skončily v příkopu dva kamiony. V Bučovicích museli záchranáři vyjet k převrácenému vozidlu. Policisté museli kvůli ledovce a čerstvému sněhu uzavřít pro nákladní vozidla několik silnic.

klma TN.cz