doprava kolabuje

V koloně na D1 se vzpříčil kamion, dálnice dvě hodiny opět stála!

Téma:

Dopravu v Česku zkomplikovalo husté sněžení. Nejhorší situace byla na Vysočině, kde na dálnici D1 zkolabovala doprava kvůli zapadlým kamionům. Kolona ve směru na Brno měla až 35 kilometrů, na Prahu pak 20 kilometrů. Sypače nemohly kvůli stojícím autům projet, po dlouhých hodinách se podařilo zprovoznit směr na Brno, ten se však po chvíli opět zastavil, jelikož se na dálnici vzpříčil kamion.

Situace na dálnici D1 je stále velmi vážná, silničářům se podařilo prosolit směr na Brno a kolona se velmi pozvolna začala rozjíždět. O chvíli později se ale na dálnici vzpříčil kamion, který provoz opět na skoro dvě hodiny zcela zablokoval.

 

Policisté odkláněli od 20:45 směr na Brno na 90. kilometru na Humpolec, zpět se šlo vrátit na exitu 112. Za necelé dvě hodiny se kamion podařilo vyprostit a dálnice mohla být otevřena. Kolony se velmi zvolna začaly rozjíždět.

 

Na mnoha silnicích se drží ujetá vrstva sněhu, podle Ředitelství silnic a dálnic ČR jsou například na Jihlavsku silnice sjízdné se zvýšenou opatrností.
 

 

Sněhové peklo začalo už včera večer. Dálnice D1 ztichla. U Měřína ji ve směru na Prahu úplně zablokovaly desítky uvízlých kamionů. 15kilometrový úsek dálnice D1 mezi Velkým Meziříčím a Velkým Beranovem ,museli na dvě hodiny úplně uzavřít.

 

On-line reportáž

Sněžení výrazně zkomplikovalo dopravu

22:54

.

22:38

Na 90. kilometru dálnice D1 odklání policie dopravu. Komunikace je kvůli kalamitní situaci uzavřena. Odklon je prováděn na Humpolec s možným nájezdem na exitu 112.

21:56

.

 

Kolona měřila přes třicet kilometrů. V autech ve sněhové pasti mrzli tisíce řidičů. Uvízlé kamiony v noci zablokovaly i další hlavní tahy. Třeba z Havlíčkova Brodu na Kolín nebo do Hlinska.

 

Docela slušnou kličkovanou si užili řidiči i třeba na hlavním tahu z Děčína na Liberec, který u České Kamenice blokovaly desítky kamiónů. I v tomhle počasí se ovšem našel cyklista, který vytáhl kolo.

  

 

A po ránu to pokračovalo. Bouračky. Auta i kamiony ve škarpách a kolony. Uvízlé kamiony úplně zablokovaly třeba hlavní silniční tah z Jihlavy na Žďár nad Sázavou.

 

A odpoledne bylo ještě hůř. Doprava kvůli bouračkám a ledovce totálně zkolabovala po celé Jihlavě a ucpané byly až do večera i hlavní tahy z Jihlavy na Znojmo, Havlíčkův Brod i Pelhřimov. Hasiči na Vysočině podle mluvčí hasičů Petry Musilové zasahovali během dne u 120 událostí, nejčastěji se jednalo o spadlé stromy, které blokovaly komunikace.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
reg TN.cz