Sněžný muž

Legendární yetti objeven? Tyhle stopy to mají dokazovat! FOTO

Yetti
Zdroj: Profimedia
Yetti - ilustrační foto
Téma:

Cestovatel Steve Berry tvrdí, že na úbočí nejvyšší hory Bhútánu Gangkhar Puensum zahlédl stopy legendárního sněžného muže. Obří stopy vyfotil na místech, kudy lidé normálně nechodí. Vědci jsou ale vůči jeho objevu skeptičtí.

Berry vyfotil obří stopy během expedice do Bhútánu. Podle místních na místech, kam lidé nechodí. Tomu, že by je mohlo zanechat zvíře, nevěří, protože stopy jsou vyrovnané perfektně v řadě, což by u čtyřnohého zvířete bylo nemožné.

 

Podle webu Daily Mail, který na případ upozornil, cestovatel věří, že stopy zanechalo zvíře podobné gorile, které si pečlivě vybíralo, kam na strmém a sněhem pokrytém svahu šlápne. Hora Gangkhar Puensum je nejvyšší horou Bhútánu a zároveň také nejvyšší horou, kterou člověk nikdy nezdolal.

 

"Místní lidé říkají, že my jsme první, kdo se do toho průsmyku dostal. Vždycky jsem si myslel, že příběhy o yettim byly jen starými báchorkami. Ale je nepopiratelné, že tyhle stopy existují," řekl Daily Mailu šestašedesátiletý cestovatel.

 

 

"Ty stopy jsme viděli pouhým okem z místa, kde jsme stáli ve výšce 5 a půl kilometru. Ale před námi byl sráz a hory, přes které jsme se k nim nemohli dostat," dodal Steve Berry.

 

Anketa

Jsou podle vás na obrázku stopy yettiho?

Hlasovalo 376 lidí.

 

Když Berry o svém zážitku pověděl místním, jeden z chovatelů jaků mu řekl, že sám na yettiho narazil před jedenácti lety. "Říkal, že od něj byl asi 90 metrů. Že se před ním postavil, a zahleděl se na něj. Byl úplně pokrytý dlouhou šedohnědou srstí, srstí měl zakrytý i obličej, ale byl velký jako člověk," popisuje Berry.

 

Chovatel jaků pak Berrymu potvrdil, že to, co pozoroval, byly stopy yettiho. "Poznáte je podle toho, že pečlivě dává jednu nohu za druhou, když jsem mu ukázal moje fotky, tak řekl, že to jsou stopy yettiho," dodal Berry.

 

 

Jeho vyprávění přesvědčilo i bhútánskou královskou rodinu, vědci jsou ale skeptičtí. Zoolog Jon Downes tvrdí, že svah byl tak strmý, že by se po něm mohla pohybovat jen horská koza. Jakékoliv větší zvíře by se ze svahu zřítilo.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Americký rybář vyfotil yettiho, jak se koupe v řece

Odporná mořská nestvůra vyděsila Anglii. V přístavu vyfotili monstrum

vbo TN.cz