boj s koronavirem

Lék propagovaný Trumpem v USA zařízli. Podle vědců neléčí Covid-19

Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 16. 6. 2020
Téma:

Ve Spojených státech už není možné předepisovat na léčbu koronaviru léky na malárii chlorochin a hydroxychlorochin. Ty propagoval americký prezident Donald Trump. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zrušil v pondělí povolení pro užívání těchto medikamentů na Covid-19.

"Podle FDA nesplňují léky kritéria pro jejich mimořádné použití, jelikož jejich přínos nepřevažuje nad jejich známými a potenciálními riziky,“ píše CNN.

 

Právě užívání hydroxychlorochinu, nebo chrolochinu často u pacientů nakažených koronavirem způsobilo vážné srdeční příhody a mělo další vedlejší účinky.

 

 

"Úřad pro kontrolu potravin a léčiv dospěl k závěru, že není rozumné se domnívat, že orálně podávané léky hydroxychlorochin a chlorochin by mohly být efektivní při léčbě Covid-19,“ citovala CNN odbornici z FDA Denise Hintonovou.

 

Hlavní zastáncem hydroxychloroninu jako léku v boji pro koronaviru byl americký prezident Donald Trump. Ten na svých tiskových konferencích lék propagoval a nabádal lidi, aby jej brali. Sám uvedl, že jej užívá jako prevenci.

 

Žádná studie však zatím nepotvrdila, že by lék na malárii chránil před koronavirem, nebo že by přípravek pomáhal nakaženým lidem.

 

Připomeňte si, jak Trump lék na malárii velebil:

 

 

 

 

 

TN.cz