Odsedí si jen 3 roky

Lékař hodil potratovou pilulku ženě do čaje! Miminko zemřelo

Sikander Imran
Zdroj: Policie, Arlington, Virginia
Lékař pákistánského původu hodil přítelkyni do pití potratovou pilulku
Téma:

Lékař pákistánského původu se obával toho, že by měl s přítelkyní vychovávat dítě. Proto jí vhodil do pití potratovou pilulku, aby předčasně porodila. Miminko nepřežilo. Doktor měl jít původně na 20 let do vězení, nakonec si odpyká ale jen tři.

Stalo se to před více než rokem. Brooke Fiskeová z Arlingtonu v americkém státě Virginia chodila s lékařem pákistánského původu Sikanderem Imranem. Neplánovaně otěhotněla, dítě si ale chtěla nechat, píše portál ABC News.

 

Když byla Brooke v 17. týdnu těhotenství, zastavila se u Sikandera, aby už poněkolikáté probrali, jak budou potomka vychovávat. Tehdy lékař vhodil ženě do čaje potratovou pilulku, kterou si zřejmě obstaral v práci.

 

Brooke začala předčasně rodit a i přes rychlý převoz do nemocnice miminko nemělo šanci přežít. Imrana krátce nato v květnu 2017 zadržela policie, v březnu letošního roku se pak přiznal k vraždě lidského plodu.

 

Imran přišel o lékařskou licenci, navíc mu hrozil až trest 40 let vězení. Přestože Brooke ztratila své dítě, žádala soud o nižší trest. Bývalý doktor totiž trpěl depresemi a dalšími psychickými problémy včetně záchvatů paniky a hrozil sebevraždou.

 

 

"Pro mě není důležité, jak dlouho si za mřížemi odpyká. Myslím, že opravdu důležité je to, aby se lidé dozvěděli, že pokud se potýkají s depresemi, měli by požádat o pomoc, než udělají něco podobně otřesného," citoval portál Brooke.

 

Imran u soudu prohlásil, že svou expartnerku stále miluje a za nenarozené dítě se modlí každý den. Soud mu původně uložil trest 20 let vězení, po odvolání si ale odpyká jen tři roky. Čelí ale možnosti, že po té době bude deportován do Pákistánu.

epa TN.cz