případ na slovensku

Lékař ve službě riskoval životy lidí! Pacienty ošetřoval s téměř 2 promile

Opilý lékař
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 30.8. 2019 16:36
Téma:

Večerní službu si lékař nejspíš pořádně užil. Pacienty v liptovskomikulášské nemocnici na severu Slovenska totiž ošetřoval opilý. Policie přivolaná na místo zjistila, že měl v krvi 1,85 promile. Z nemocnice tak mířil rovnou na policejní stanici.

Policie z Žilinského kraje na severu Slovenska vyjížděla ve čtvrtek kolem deváté hodiny večer do nemocnice v Liptovském Mikuláši. Pacienti měli podezření, že je místní lékař opilý.

 

"Po výzvě policistů se pětapadesátiletý lékař ve službě (z okresu Liptovský Mikuláš) podrobil dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 1,85 promile alkoholu," informovala policie na svém facebooku.

 

Policisté muže zadrželi a odvezli ho na stanici. "V souvislosti s toutu událostí probíhá vyšetřování ve věci trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a jsou vykonávané veškeré potřebné procesní úkony," dodala policie. Další informace policie k případu nezveřejnila. 

 

 

Není to poprvé, co si na Slovensku lékař během služby užíval alkohol. Například v roce 2013 se chystal dokonce i operovat. Případ se stal v nemocnici svatého Lukáše ve slovenské Galantě. Opilého lékaře pak nahradil jeho kolega, který byl povolán do služby.

TN.cz