další oběť

Lékař zachraňoval pacienty se zákeřným virem, sám nemoci podlehl!

Lékař
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 25. 1. 2020
Téma:

Dvaašedesátiletý lékař Liang Wudong zemřel devět dní poté, co onemocněl zákeřným koronavirem. Byl už sice v důchodu, do nemocnice v čínském Wu-chanu se ale vydal pomoci svým bývalým kolegům ošetřovat pacienty. Bohužel od nich vir dostal.

Lékař Liang Wudong si už užíval důchodu, když v jeho rodném městě Wu-chan vypukla epidemie nového typu koronaviru. Rozhodl se proto, že se vrátí zpět do práce, aby pomohl kolegům s bojem proti nemoci. 

 

O pár dní později se smrtícím virem nakazil od pacientů. Stěžoval si na špatné dýchání a necítil se dobře. Devět dní se snažil nemoc porazit, bohužel se mu to nepodařilo. V sobotu brzy ráno zemřel, uvedl deník Daily Mail

 

Lékař dříve pracoval na oddělení ORL a do penze odešel v červnu loňského roku. Strach o něj měla i jeho matka, která do nemocnice často volala a obávala se, že její syn nepřežije. 

 

 

Koronavirus zabil už 41 lidí a více než 1 300 jich nakazil. Tři případy potvrdila už Francie, počet se však může ještě zvýšit. Dále se nemoc objevila i v Austrálii nebo v americkém Chicagu. 

 

Podívejte se na záběry z Francie po potvrzení koronaviru:

Související témata:
TN.cz