video

Lékař našel ženě v oku čtyři žijící včely! Myslela, že je to špína

Včela, oko
Zdroj: Getty Images
Téma:

Takový případ se stal na ostrově ležícím u jihovýchodního pobřeží Číny vůbec poprvé. Ženě z Tchaj-wanu lékař objevil uvnitř jejího oka čtyři malé žijící včely.

Dvacetiosmiletá žena navštívila hřbitov při příležitosti konání festivalu Qingming, který se vyznačuje vzpomínáním na zemřelé předky. Při opečovávaní hrobu zafoukal vítr a něco jí vlétlo do oka, ale myslela, že je to pouze špína.

 

O pár hodin později jí však oko oteklo, začala trpět bolestmi a nemohla ho úplně zavřít. Žena neváhala a navštívila nemocnici na jihu Tchaj-wanu. Ošetřující lékař Dr. Hong se poté nestačil divit svým očím, když se podíval mikroskopem do oka pacientky.

 

 

"Viděl jsem něco černého, co vypadalo jako noha hmyzu," popsal pro BBC. "Vzal jsem nohu a velmi pomalu ji tahal ven a najednou jsem viděl další a další." Nakonec lékař vytáhl čtyři včely o velikosti zhruba čtyři milimetry. Je to až k neuvěření, ale všechny byly živé. 

 

Podívejte se na záběry tchajwanských lékařů (video není vhodné pro citlivé povahy):

 

Pacientka je nyní propuštěna z nemocnice a očekává se její plné uzdravení. Dr. Hong uvedl, že hmyz se zřejmě do oka dostaly závanem větru, protože obvykle lidi nenapadá. Tento typ včel vyznačující se tím, že je přitahován potem se podle studie entomologické společnosti v Kansasu může živit i lidskými slzami, kvůli vysokému obsahu bílkovin, které obsahují. I toto mohl být důvod, jak dokázaly včely přežít.

Související témata:
gwe TN.cz