Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Záchrana v Thajsku

Lékař zůstal s chlapci v jeskyni, po záchraně ho postihla tragédie!

Richard Harris - 1
Zdroj: facebook
Richard Harris hrál v záchraně chlapců zásadní roli

Australský lékař Richard Harris hrál v záchraně thajských chlapců zásadní roli. Právě on rozhodl o tom, že ven z jeskyně nejdříve půjdou nejslabší děti. Podle záchranářů jim tím zachránil život. Z úspěšné akce se ale neradoval dlouho.

Richard Harris, kterému se přezdívá Harry, se stal přes noc hrdinou. Riskoval vlastní život, aby zachránil 12 malých fotbalistů a jejich trenéra z jeskyně. Zůstal s nimi až do konce záchranné operace a sám vyšel až mezi posledními.

 

Podle záchranářů to byl navíc právě on, kdo navrhnul, aby potápěči nejdříve vyprostili nejslabší chlapce. Byli totiž tak vyčerpaní, že by nemuseli do druhého dne přežít. Úřady přitom původně plánovaly nejdříve evakuovat silnější děti.

 

Po úspěšné záchraně se ale radoval jen krátkou chvíli. Po více než týdnu v jeskyni na něj čekala tragická zpráva. Dozvěděl se, že mu zemřel otec. Co nejdříve se tak chce vrátit domů, aby byl se svou rodinou, píše portál Daily Mail.

 

15

GALERIE: Richard Harris, který pomáhal chlapcům v jeskyni

Zdroj: facebook

Richard Harris - 5

Hodnocení:

 

Informaci potvrdil nadřízený lékaře Andrew Pearce. "Harryho otec zemřel v noci krátce po skončení záchranné operace v Thajsku. Pro Harrisovu rodinu jsou to těžké časy, ještě znásobené fyzickou a emocionální zátěží z minulých dnů," uvedl Pearce.

 

 

Odvážného lékaře úřady označily za nepostradatelného. K jeskyni v Thajsku byl přivolán kvůli unikátním schopnostem a odbornosti. Harry má více než 30leté zkušenosti s potápěním v jeskyních a je proslulý jako záchranář, který si poradí i v náročné situaci.

 

53letý anesteziolog a záchranář sám strávil v jeskyni tři dny. Chlapcům a jejich trenérovi poskytoval ošetření i slabá sedativa, aby zůstali klidní a nepanikařili při složité cestě ven. I díky němu se podařilo všech třinách "trosečníků" zachránit.


Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se vyrovnat se smrtí blízkého? Rady pro dospělé i pro ty nejmenší

epa TN.cz