Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2018
Opilý doktor

Lékaře z pohotovosti odvedla policie! Pacienty ošetřoval namol

Poliklinika v Lučenci
Zdroj: TV Markíza
Opilý lékař sloužil na poliklinice v Lučenci

Na pohotovosti ve slovenském Lučenci sloužil opilý lékař. Není to zřejmě poprvé, kdy měl problémy s alkoholem, tentokrát ho ale zadržela policie. Muž odmítl dechovou zkoušku na alkohol, skončil na policejní stanici.

Policisty přivolala pacientka, kterou lékař na pohotovosti v Lučenci ošetřoval. Žena pro TV Markíza popsala, že se doktor choval zvláštně, nezdálo se jí, jak vypisuje recepty na léky. Měla podezření, že je opilý.

 

Když na kliniku dorazili policisté, lékař odmítl dechovou zkoušku. Na pohotovost se pak vrátili ještě jednou - to když prokurátor vydal pokyn doktora zadržet. Odvezli ho na policejní stanici k výslechu a dalšímu vyšetřování.

 

"Podezřelý se po řádném poučení a výzvě odmítl podrobit dechové zkoušce i odběru biologického materiálu, kterým by se zjistilo ovlivnění návykovou látkou při výkonu zaměstnání," sdělila policejní mluvčí Petra Kováčiková.

 

 

Policie případ vyšetřuje jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Lékaře rovnou obvinili, v současné době čeká na zrychlené soudní řízení v cele předběžného zadržení ve Velkém Krtíši. Soud bude věc řešit už ve středu.

 

Podle informací Markízy to není poprvé, kdy měl lékař Dionýz B. problém s alkoholem. Muži zákona ho měli chytit opilého za volantem a sebrat mu na místě řidičský průkaz.

epa TN.cz
Reklama