Chybná diagnóza

Lékaři Julii šestkrát řekli, že nemá rakovinu. Před smrtí poslala vzkaz

Julie O
Zdroj: facebook, Julie O'Connor, Kevin O'Connor
Julie ze smrtelné postele poslala kritický vzkaz
Téma:

Rodina 49leté Britky, která zemřela na rakovinu, chce žalovat lékaře za to, že ji nezvládli diagnostikovat. Sama Julie před smrtí natočila video, ve kterém tvrdí, že absolvovala šest vyšetření, doktoři ji ale stále ujišťovali, že rakovinu nemá.

Julie O'Connorová natočila video, ve kterém vypráví o svém tragickém osudu na začátku února. O tři dny později zemřela na rakovinu, přestože ji lékaři ujišťovali, že smrtelnou nemocí netrpí. Rodina se teď snaží její příběh co nejvíce rozšířit, aby se něco podobného už nikdy nestalo, píše portál Daily Mirror.

 

Julie, která 13 let pracovala jako zdravotní sestra, si poprvé příznaků všimla v roce 2014. Lékaři v nemocnici Southmead v Bristolu jí udělali potřebné testy, ty se ale vrátily s negativním výsledkem. Přestože Julie bylo čím dál hůř, trvalo tři roky, než slyšela správnou diagnózu.

 

"Potřebovali šest pokusů, aby mi diagnostikovali rakovinu. Je hrozné, že jsem musela trpět tak, jak trpím a ještě nějakou dobu trpět budu," prohlásila Julie na videu, které poté její manžel Kevin zveřejnil na facebooku. Maminka dvou dětí na nahrávce může jen šeptat, jak je zesláblá.

 

GALERIE: Julii šestkrát chybně diagnostikovali

1
/
4
Zdroj: facebook, Julie O'Connor, Kevin O'Connor
Julie O'Connorová - 4
 

 

Během tří let, které následovaly od prvních testů, podstoupila Julie podle svých slov bezpočet biopsií a vyšetření. Rakovinu byl ale schopen odhalit až soukromý lékař, ke kterému ze zoufalství zamířila. V té době už se rakovina, původně děložního čípku, rozšířila natolik, že už doktoři nemohli Julie zachránit.

 

"Plně z toho viníme lékaře. Měli několik příležitostí zakročit, proto jsme si jisti, že za to mohou a myslíme si, že by měli být za jejich činy odpovědní členové představenstva," uvedl Juliin manžel Kevin. Rodina se proto rozhodla zveřejnit celý případ a nemocnici zažalovat.

 

 

Vedení nemocnice už slíbilo nezávislé vyšetření Juliina případu. "Chceme plně porozumět všem okolnostem péče, kterou jsme poskytli, abychom mohli naše služby zlepšit. Zveřejníme závěry nezávislého vyšetřování, které jsme nařídili," sdělil doktor Chris Burton.

 

Juliina rodina usiluje také o to, aby lékaři znovu prověřili všechny testy na rakovinu čípku, které ženám v letech 2014 a 2015 dělali. "Nemocnice sice tvrdí, že jen moje testy byly chybné, ale nechtějí dělat větší kontrolu vzorků, přestože jsme je o to žádali. Pokud máte stále stejné symptomy, nechte se přešetřit," radila Julie.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz