Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Co ho zabilo?

Lékaři promluvili o smrti Adama (†19). Je to ještě větší záhada!

Adama zabila neznámá nemoc
Zdroj: TV Markíza
Adama zabila neznámá nemoc

Slovenskem na konci srpna otřásla smrt maturanta Adama, který si na brigádě v Senci chtěl přivydělat na cestu do Dánska. Rodina stále neví, proč devatenáctiletý mladík zemřel. Lékaři teď oficiálně vyloučili, že by mladíka zabila meningitida.

To, že Adam zemřel na meningitidu, si myslel Adamův otec. "Zabila ho meningitida, ale zatím nevíme, jaký druh. Sem záchranář a pomáhám druhým. Ale vlastnímu synovi jsem nemohl pomoct. Nemohl jsem s ním být, když ještě byla šance. Do smrti se budeme ptát proč, proč právě on. Proč a kde se nakazil?" řekl před časem chlapcův otec webu Čas.sk.

 

Televize Markíza ale uvedla, že podle jejích informací chlapce meningitida nezabila. To v pondělí oficiálně potvrdil i Úřad veřejného zdravotnictví Slovenské republiky.

 

"Onemocnění způsobené bakterií Neisseria meningitidis se PCR vyšetřeními v Národním referenčním centru pro meningokoky nepotvrdilo," řekla webu Čas.sk mluvčí Úřadu veřejného zdravotnictví Zuzana Drobová.

 

Své závěry poslalo referenční centrum na příslušnou patologii, kde prováděli pitvu a určují příčinu Adamova úmrtí. Proč Adam zemřel, tak zřejmě stále není jasné.

 

 

Na meningokovou infekci ukazovalo to, že měl Adam po celém těle rudé fleky. Lékaři dokonce kvůli obavě z možné epidemie provedli bezpečnostní opatření. Všichni, kteří s Adamem přišli do styku, čekali, jestli se podezření na nákazu nepotvrdí.

 

Devatenáctiletý mladík si po maturitě přivydělával v občerstvení na Slunečních jezerech v rekreační oblasti Senec. Večer si šel lehnout s tím, že se necítí dobře. Nad ránem k němu volali záchranku, ani přes hodinové oživování se už Adama nepodařilo zachránit.

 

Podívejte se na zpověď smutné maminky zemřelého chlapce:


ČTĚTE TAKÉ:

Meningokok – smrtelná nemoc postihující hlavně teenagery
Strašák jménem meningokok: 14 zásadních otázek, na které musíte znát odpověď!

vbo TN.cz