Odpyká si 15 let

Lékaři zachránili předčasně narozené dítě. Matka ho zabila

Miminko - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Nejvyšší soud zamítl dovolání ženy z Brna, která podle rozsudku zavraždila svého pětiměsíčního syna. Chlapec se narodil předčasně, po týdnech lékařské péče byl propuštěn do domácího ošetřování. Tři měsíce nato ho žena zabila.

Žena se odmítla smířit s rozsudkem brněnského krajského soudu, přestože byl na spodní hranici trestní sazby. Odvolala se k Vrchnímu soudu v Olomouci, který ale stížnost zamítl. Nepomohlo ani dovolání k Nejvyššímu soudu, který potvrdil 15leté vězení.

 

Chlapeček podle portálu Novinky.cz přišel na svět o tři měsíce dřív. Osm týdnů o něj pečovali lékaři a zdravotní sestřičky v brněnské nemocnici, poté ho propustili do domácího ošetřování. Žena v té době bydlela ještě s dalšími dvěma dětmi v azylovém domě v Králově Poli.

 

Osudného dne v listopadu 2016 miminko podle obžaloby dlouho plakalo a žena nezvládala péči o další dvě děti. "Nemohla ho utišit, z jeho pláče byla nervózní a vyčerpaná (...). Proto dítě úmyslně napadla velkou intenzitou, její útok směřoval do oblasti hlavy," citoval portál z výpovědi státní zástupkyně.

 

 

Podle soudních znalců zemřel chlapec po úderu do hlavy, zřejmě o desku stolu nebo kuchyňskou linku, při kterém došlo ke zlomenině lebky a otoku mozku. Jeho matka vinu odmítala a v rozhovoru pro MF Dnes dokonce tvrdila, že příčinou jeho smrti bylo předčasné narození a postižení.

epa TN.cz