přiznali chybu

Lékaři zfušovali porod: Z Adámka je živá mrtvola, rodinu vyplatí!

Lékaři zfušovali porod Adámka
Zdroj: topky.sk
Nebýt chyby lékařů, narodil by se Adámek úplně zdravý...
Téma:

Porodnice v Trnavě stanovila cenu za život. Přiznala, že pochybila, a dnes dvouletý Adámek se kvůli tomu narodil s nejtěžším stupněm nedokysličení mozku. Chlapeček je těžce postižený, nemocnice rodině vyplatí šestimístnou sumu.

Neštěstí se stalo v roce 2013 ve Fakultní nemocnici v Trnavě. Matka dítěte Elena měla rizikové těhotenství a lékaři při porodu nedostatečně monitorovali miminko.

 

Adámek se tak narodil s nejtěžším stupněm nedokysličení mozku. Kvůli tomu má poškozený mozek, nepije, nemá sací reflex, má poruchu vývoje zraku a předpokládá se u něj těžká psychomotorická retardace.Nemocnice se s rodinou kvůli svému pochybení nakonec dohodla na mimosoudním vyrovnání, uvedl portál topky.sk.

 

 

"Poskytovatel zdravotní péče nevěnoval dostatečnou pozornost sledování matky a plodu u pacientky po předchozím císařském řezu, nesprávné vyhodnotil stav a průběh porodu a udal terminologicky nesprávnou indikaci na císařský řez - indikací měla být hypoxie nebo hrozící ruptura dělohy, ne nepostupující porod," stojí v dohodě o vypořádání nároků na náhradu škody na zdraví a náhradu nemajetkové újmy, kterou uzavřela Fakultní nemocnice v Trnavě a Adámkovi nejbližší.

 

Rodině nemocnice vyplatí 480 tisíc eur, v přepočtu tedy asi 13 milionů korun. Taková je tedy cena za zničený lidský život. Nebýt chyby lékařů, Adámek se narodil naprosto zdravý.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nafrněná Kráva Bára Poláková porodila holčičku. S Pavlem Liškou vybrali nádherné pohádkové jméno!

MATKA PROSÍ O POMOC: První pusa v životě ho málem zabila. Tohle se může stát i vám
 

Související témata:
hel TN.cz