nespokojení doktoři

Lékaři zuří kvůli byrokracii! Tisíce jich budou příští týden stávkovat

Téma:

Více než 10 tisíc lékařů chystá na příští týden hromadný protest. Nelíbí se jim nárůst byrokracie v souvislosti s nastávající povinností eReceptu nebo EET. Někteří zubaři, pediatři nebo praktičtí lékaři kvůli tomu dokonce zvažují uzavření svých ambulancí.

Chystaný protest ambulantních lékařů je naplánovaný na úterý 10. října. Tisíce lékařů pro děti i dospělé, zubaři a další ambulantní specialisté si navléknou černé pásky na rukáv a v čekárně vyvěsí parte a plakát, který bude důvod protestu vysvětlovat.

 

Kromě toho se desítky lékařů vydají symbolicky pohřbít ambulantní lékařství do Žleb na Kutnohorsku, kde končí jediná ordinace praktického lékaře.

 

Protest organizuje Koalice soukromých lékařů, podle které ambulantní péče mele z posledního, důvodem jsou podle ní léta stagnující příjmy ambulancí a rostoucí byrokracie, tedy povinné zavedení eReceptů a EET. Podle koalice je právě elektronická evidence tržeb tím posledním důvodem, proč ve své praxi nepokračovat.

 

 

Jenže odcházejí lékaře hlavně na venkově nemá kdo nahradit. Podle Ústavu zdravotnických informací bude za tři roky chybět na osm stovek ambulantních lékařů. Průměrně se jeden praktický lékař stará o 1 700 pacientů, například na Chebsku a na Mostecku ale na jednoho lékaře připadá až 4 000 pacientů. 

Související témata:
mom TN.cz