velká rána

Lékařka plakala kvůli pacientovi. Fotografie má smutnou dohru

Předání pacienta v nemocnici
Zdroj: facebook, Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy
Fotografie zdrcené lékařky obletěla internet.
Téma:

Fotografii lékařky, které se dotkl případ mladého pacienta po zásahu proudem, viděly tisíce lidí. Případ má ale bohužel smutnou dohru. Pražská fakultní nemocnice TN.cz oznámila, že stav pacienta, kterého desítky minut oživovali jeho kolegové, policisté i lékaři, byl bohužel příliš vážný. Nepřežil noc.

Fotografii lékařky sdíleli pražští záchranáři v úterý, k převozu pacienta do nemocnice ale došlo ve skutečnosti už v pátek. Zasáhl ho elektrický proud, jeho kolegové ze stavby okamžitě začali bojovat o jeho život.

 

Postupně je v oživování mladého muže vystřídali policisté i přivolaní záchranáři. "Šlo o náročnou resuscitaci," sdělila už dříve mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pacient byl urychleně převezen do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

 

 

"Předávali jsme ho do nemocnice na mimotělní oběh, což je relativně raritní procedura. Záchrana pacienta pokračovala kontinuálně a všechno klapalo," svěřila TN.cz zasahující lékařka.

 

 

Případ má ale bohužel smutnou dohru. I když oživování probíhalo zhruba hodinu, pacienta se zachránit nepodařilo. "Přes veškeré snahy lékařů zemřel," řekl TN.cz mluvčí nemocnice Filip Brož. Jeho život vyhasl v noci téhož dne.

 

"Všichni bohužel pracujeme s lidskou tragédií," řekla už dříve zmiňovaná lékařka, když komentovala práci u záchranné služby. "Někdy vyhraje smrt nad životem, ale tak to prostě chodí, lidé jsou smrtelní," dodala s tím, že ani tak nepřestane lidské životy zachraňovat a stejně tak by ani lidé neměli odmítat pomoc ostatním. Naopak doporučila ihned v nouzi volat linku 155.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ DETAILY ze smrti oběšené Dagmary (†16): Záchranář byl po prohlédnutí dívčina těla v šoku!

Záchranáři spěchali pro umírajícího muže, a tak špatně zaparkovali. Neznámá řidička jim nechala na okně šílený VZKAZ!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz