nákaza na jihu Čech

Kvůli nakažené lékařce jdou do izolace desítky doktorů a sester

Nákaza v nemocnici
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
15.3. 2020 12:53
Téma:

Poliklinika ve Strakonicích musela být mimořádně uzavřena - u jedné z tamních lékařek test potvrdil koronavirus. V karanténě skončilo 16 dalších lékařů a 20 zdravotních sester, stejně tak i pacienti, kteří s nakaženou přišli do kontaktu. Starosta Strakonic prohlásil, že by chtěl karanténu pro celé město.

U lékařky, která ordinovala na poliklinice ve Strakonicích na jihu Čech, se potvrdil koronavirus. V izolaci skončilo 16 dalších lékařů, 20 zdravotních sester a další personál. Do karantény museli i pacienti, kteří přišli s lékařkou do kontaktu.

 

Starosta města Břetislav Hrdlička pro regionální televizi prohlásil, že by chtěl pro celé město karanténu. "Kdybych mohl, vyhlásil bych ve Strakonicích karanténu. Protože tuto pravomoc nemám, pouze vás o žádám, abyste karanténu dodržovali," řekl.

 

"Apeluji na vás, abyste použili zdravý rozum a zůstali doma. To znamená, abyste se nescházeli se svými známými ani příbuznými, jen se spolubydlícími. Choďte na procházky nebo venčit psy, ale neshlukujte se. Počínejte si, jako při válečném stavu, pak budeme mít šanci s virem skoncovat," vyzval starosta obyvatele Strakonic.

 

 

Poliklinika je uzavřená do úterý kvůli dezinfekci. Není zatím známo, kde se žena nakazila. Podle informací TV Nova však byla před týdnem lyžovat v Rakousku.

 

"Město se rozhodlo uzavřít i mateřské školy. Dále jsme omezili fungování městského úřadu. Pro veřejnost zůstanou otevřené jen některé odbory, např. dopravy a vnitřních věcí," uvedla mluvčí úřadu Markéta Bučoková.

 

Jedná se už o několikátý případ nákazy koronavirem u zdravotníka v Česku. Mezi pacienty je například lékař z urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci nebo zdravotní sestra z frýdecko-místecké nemocnice. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz