Tragédie ze Slovenska

Lenka přivedla na svět holčičku. Pár hodin poté podlehla covidu-19

Petr Zelený
Petr Zelený
15.2. 2021 21:29
Téma:

Obrovská tragédie cloumá rodinou ze slovenské vesnice Koplotovce poblíž českých hranic. Musí se totiž smířit se smrtí čtyřiatřicetileté Lenky. Ta zemřela na covid-19 jen pár hodin poté, co lékaři přivedli na svět její druhé dítě. Holčička je naštěstí zdravá.

Lenka byla v osmém měsíci těhotenství, když se nakazila nebezpečným virem. Čtyřiatřicetiletá žena svůj boj s nemocí nakonec prohrála, zemřela krátce po porodu. Dítě se lékařům naštěstí podařilo zachránit.

 

S manželem Andrejem se na druhého potomka velmi těšili. Plánovali, připravovali se na porod. Před pár dny se ale všechno změnilo, píše zpravodajský portál tvnoviny.sk.

 

"Nikdy nikomu neublížila, ona byla anděl. Nechápu, proč se nám tohle stalo," kroutí hlavou zdrcený manžel zesnulé Lenky. Ta skončila v nemocnici poté, co se jí doma udělalo nevolno a měla problémy s dýcháním. Manžel jí tak volal záchranku.

 

Lékaři v trnavské nemocnici museli konat rychle. Ve 34. týdnu Lenčina těhotenství rozhodli, že provedou urgentní císařský řez. Lenku ale museli v kritickém stavu převézt na ARO.

 

Když Andrej volal manželce sanitku, netušil, že ji v tu chvíli vidí naposledy. Na několikadenní dcerku a dvouletého synka tak ze dne na den zůstal sám. "Je to těžké. Ale mám dvě krásné malé děti, takže důvod k životu mám určitě," svěřil se vdovec Andrej. Lenku pohřbí v úterý.

TN.cz