Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

podivné zákony

Lenka si koupila dům ve dražbě. Nemá ani peníze, ani bydlení!

Zdroj: TV Markíza

Lenka z Nitranské Blatnice si 15 let poctivě šetřila na vlastní bydlení. Našla vysněný dům, který si v dražbě koupila za celoživotní úspory. Netušila ale, jaké peripetie ji čekají. Po roce a půl v domě stále nežije a nemá ani peníze, za které ho vydražila.

Lenka našla na obecní tabuli informaci o tom, že ve vesnici bude dražba. Rodinný dům, který byl v nabídce, se jí moc líbil. Jeho majitelé se dostali do finančních problémů pro nesplácení úvěru. O osudech Lenky informoval pořad Reflex televize Markíza.

 

Nastávající maminka se spojila s dražební společností, projevila zájem a přihlásila se do dražby. Ještě předtím chtěla dům vidět. To se ale nestalo, protože majitelé ji nechtěli do nemovitosti pustit. Navzdory nepříjemnostem dům stále chtěla a jako jediná zájemkyně ho vydražila za 45 tisíc eur, v přepočtu 1,1 milionu koroun. Stala se novou majitelkou vysněného bydlení, do kterého ji ale původní majitelé nechtějí pustit.

 

Přestože bývalí majitelé o dům přišli, stěhování se brání. Mladá žena se chtěla s rodinou dohodnout. Dokonce nabídla, že jim zaplatí bydlení na tři měsíce někde jinde, než jim část peněz vyplatí dražební společnost.

 

Při oficiálním předání nemovitosti původní majitelka řekla Lence, že se žádné odevzdání nekoná. Manželé totiž napadli dražbu u soudu. Tvrdí, že o dražbě nevěděli, to však podle jednatele společnosti není pravda, protože jim všechny potřebné písemnosti zaslali poštou. Podle zákona rodinu během soudu nikdo nemůže z nemovitosti vystěhovat. Naopak nový majitel žádnou právní ochranu nemá.

 

 

  

Soud po roce dal za pravdu společnosti, která nemovitost dražila. Bývalí majitelé se ale odvolali na Krajský soud. Lenka tak nemá peníze, ale ani dům a musí čekat, dokud soud neskončí. Už to ale trvá rok a půl. "Už jsem tak znechucená, že o nemovitost nemám ani zájem," popsala Lenka. "Nikoho jsem neokradla. Poctivý člověk nemá šanci," dodala.

 

Požádala proto dražební společnost o odstoupení od smlouvy. Podle Marcela Bohumínského, jednatele společnosti, to ale není možné. Peníze by podle zákona mohla dostat zpět pouze tehdy, pokud by dal soud za pravdu původním majitelům.

 

Lenka tak musí čekat, do té doby se ale o svou nemovitost musí ze zákona starat, i když ještě nebyla ani v domě. "Musím platit daně a pojištění," popsala žena. Více se dozvíte v přiložených reportážích.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojíte se, že vás vykradou zloději? Pokud máte na domě tento SYMBOL, volejte hned policii!

DŮM HRŮZY: Pár se přestěhoval do nového domova. Když poprvé vkročili dovnitř, čekal je naprostý šok!

Pět největších nástrah v cestě za vysněným bydlením
Je lepší vlastní bydlení nebo pronájem? SPOČÍTEJTE SI TO

ham TN.cz