Rozlučka se svobodou

Let do Prahy museli zrušit, turisté řádili jako zvířata! Teď se brání

Seriál Ulice: Hlavní cenu do soutěže, zpáteční letenku pro dvě osoby, věnuje společnost easyJet Airline Company Limited
Zdroj: EasyJet
Ilustrační foto
Téma:

Skupina Britů se na palubě letadla z Bristolu do Prahy chovala jako zvířata, proto aerolinky zrušily celý let. Více než stovka pasažérů se tak do Česka nedostala a musela počkat na další spoj. Britští turisté teď naopak obvinili posádku, že jim zkazila párty.

Nathan Rees si pro svou rozlučku se svobodou vybral českou metropoli. Do Prahy chtěl se svými kumpány přiletět z Bristolu v pátek a strávit víkend popíjením v barech spíše než navštěvováním památek. Jenže nic z toho se nakonec nestalo, let byl kvůli nim zrušen.

 

Aerolinky EasyJet uvedly nejdříve jako důvod vyvádění skupiny britských turistů na palubě letadla. Poté tiskové prohlášení upravily a jako příčinu zrušení letu označily špatné počasí, píše britský portál Daily Mirror.

 

Jenže ke zhoršení podmínek došlo až poté, co začala chování Nathana a jeho kamarádů řešit policie. Pokud by tedy bylo vše v pořádku, letadlo by odletělo na čas a za dobrého počasí. EasyJet se za stornování letu omluvil všem 140 cestujícím.

 

 

Teď se ale ozval nastávající ženich s tím, že za vše mohla posádka, která udělala z komára velblouda. "Mnoho lidí se přidalo na naši stranu, už jsme podali stížnost. Posádka si potřebovala dokázat svou moc. Měli byste je vyhodit. Zničili moji rozlučku a stovky dalších výletů," napsal Nathan na twitteru.

 

EasyJet se brání, že udělal vše pro to, aby se letadlo do Prahy opravdu dostalo. Převážila ale "snaha o bezpečí ostatních pasažérů". Všem cestujícím, kteří o to požádali, zajistily aerolinky hotelový pokoj a jídlo. Nathan na svou rozlučku odletěl o den později.

epa TN.cz