změna opatření

Let nabral velké zpoždění, cestující proto nakonec museli do karantény

Virgin Australia Airlines
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
28.4. 2021 8:15
Téma:

O velké smůle mohou mluvit pasažéři, kteří cestovali letadlem australské společnosti z jedné části země do druhé. V cílové destinaci měli přistát ještě předtím, než tam začala platit nová protiepidemická opatření. Let ale nabral takové zpoždění, že nakonec všichni museli do karantény.

Před několika dny australský spolkový stát Queensland oznámil, že lidé, kteří přiletí ze Západní Austrálie, budou muset do povinné 14denní karantény. V době, kdy se blížila platnost opatření, z Perthu v Západní Austrálii do Brisbane v Queenslandu mířilo letadlo společnosti Virgin Australia Airlines.

 

Dorazit do Brisbane mělo ještě předtím, než o půlnoci začalo nařízení o povinné karanténě platit. Právě z toho důvodu si jej pravděpodobně mnoho cestujících vybralo. Nakonec ale všichni měli smůlu.

 

Kvůli technickým problémům stroj vzlétl s pětihodinovým zpožděním a v Queenslandu přistál až více než hodinu poté, co začalo nové nařízení platit, píše CNN. Všichni cestující tak museli do karantény.

 

 

Tu museli strávit v hotelu, po výstupu z letadla nemohli svévolně opustit letiště. Nakonec jim bylo umožněno být v karanténě pouze tři dny. Pokud jim vyšel negativní test na covid, mohli odejít.

 

"Kdyby byla společnost Vigrin Australia o této změně formálně informována před odletem letadla, let bychom odložili a poskytli cestujícím možnost zůstat v Perthu," uvedl jednatel letecké společnosti.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz