Letecká havárie

Letadla s motorem, který explodoval nad Denverem, stáhli z provozu

Téma:

Letadla Boeing 777 s typem motoru, který v sobotu jednomu z nich vzplál nad amerických Denverem, jsou dočasně uzemněna. Oznámila to v neděli společnost United Airlines. Lety zakázalo i Japonsko.

Americká Federální letecká správa (FAA) nařídila letecké společnosti intenzívnější kontroly motorů poté, co při odletu z Denveru jeden explodoval a trosky spadly na předměstí. Naštěstí nikoho nezranily a piloti zvládli stroj s hořícím motorem otočit a bezpečně přistát.

 

United Airlines se pak na základě nařízení FAA dobrovolně rozhodla dočasně uzemnit všech 24 boeingů s motorem Pratt & Whitney 4000, které má v provozu, informují americká média.

 

 

První poznatky ukazují, že poškození způsobily speciální lopatky ventilátoru, které se používají pouze v tomto typu motoru. Ve Spojených státech má boeingy s ním jen United Airlines, dalších 32 těchto letadel vlastní dvoje japonské aerolinky. Japonské ministerstvo dopravy rozhodlo o pozastavení jejich provozu. Několik strojů je registrovaných ještě v Jižní Koreji.

GALERIE: Trosky odpadlé z motoru na předměstí Denveru

1
/
10
Zdroj: Enex
Trosky odpadlé z motoru na předměstí Denveru - 1

 

Související témata:
mch TN.cz