Tragické přistání

Letadlo na Liberecku začalo po pádu hořet. Byla v něm i malá holčička

Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Ivan Berka
Publikováno 22. 4. 2020
Téma:

Na libereckém letišti ve středu krátce před pátou hodinou odpoledne skončil let malého letadla tragickým přistáním. Stroj se zřítil k zemi, kde poté začal hořet. Na místě zasahovali hasiči Libereckého kraje. V letadle spolu s pilotem seděla i desetiletá dívenka.

"Jednalo se o pád menšího letadla. Na místě zasahuje 6 hasičských jednotek druhého stupně. Dvě osoby jsou v péči záchranářů," informovala krátce po události mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložková.

 

Příčinou pádu letadla bylo dle informací TN.CZ zřejmě selhání motoru. Šetření na místě zatím stále probíhá. Posádku letadla se dle informací hasičů podařilo z letadla dostat ještě před příjezdem zasahujících jednotek. Ty na uhašení plamenů použili vysokotlaký proud.

  

Podle aktuálních informací jsou senior, který dvoumístné letadlo pilotoval, i dívenka, které tak chtěl zprostředkovat jedinečný zážitek, v pořádku. Z letadla se jim podařilo dostat ještě dříve, než vzplálo.

 

 

"Krátce po vzletu se stroj stal neovladatelným, pravděpodobně vlivem technické závady. Dvoumístné letadlo se krátce po pádu z výšky asi 25 metrů vzňalo. Tou dobou naštěstí již byla dvoučlenná osádka mimo prostor kokpitu. Okolnostmi a příčinami havárie se budou zabývat vyšetřovatelé Letecké amatérské asociace," řekl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

 

Oheň byl podle informací TN.CZ důsledkem nárazu letadla o zem poté, co byl jeho pilot nucen nouzově přistát na libereckém letišti. K zemi letadlo dosedlo bez podvozku, který drsné přistání nenávratně poškodilo. Posádka jen o vlásek unikla smrti - sotva dvojice stroj opustila, začal hořet.

 

GALERIE: Letadlo na Liberecku po pádu začalo hořet

1
/
11
Zdroj: TN.cz
Letadlo na Liberecku po pádu začalo hořet - 22

TN.cz