Let na Aljašce

Letadlo nezvládlo přistání, skončilo mimo dráhu! Několik zraněných

Letadlo na Aljašce
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 14:04
18.10. 2019 10:52
Téma:

Pořádné drama se ve čtvrtek odehrálo na palubě letadla PenAir, které směřovalo na Aleutské ostrovy, které jsou součástí Aljašky. Při přistání na letišti Unalaska vyjelo z dráhy a zůstalo viset na hrázi vodní nádrže. V letadle v tu chvíli sedělo 39 cestujících a tři členové posádky. Dva lidé skončili s vážným zraněním v nemocnici, dalších 10 museli lékaři ošetřit. Podobná nehoda se stala jen o pár hodin později také v ruském městě Mirnyj.

Letadlo společnosti PenAir vyrazilo ve čtvrtek o půl čtvrté odpoledne tamního času z města Anchorage v americkém státě Aljaška. Při přistání ve městě Unalaska však nastaly problémy.

 

"Ve čtvrtek večer okolo 18. hodin nám bylo oznámeno, že na letišti Unalaska skončilo mimo dráhu komerční letadlo. Letiště je uzavřeno, zatím nemáme žádné další informace," napsalo ihned po nehodě tamní ministerstvo dopravy na facebookové stránce.

 

 

Letecká společnost Alaska Airlines, která tento let organizovala, následně na svém webu uvedla, že na palubě cestovalo 39 cestujících a tři členové posádky. Dva lidé museli být v kritickém stavu převezeni do nemocnice, dalších 10 cestujících muselo být ošetřeno, informovalo na webu rádio KUCB

 

V letadle se nacházel také plavecký tým jedné z aljašských středních škol. "V současné době jsou všichni studenti v pořádku, i když trochu otřeseni," vydal v prohlášení na webu ředitel školy v Cordově Alex Russin. 

 

 

Proč letadlo vyjelo z dráhy zatím není jasné. Podle jednoho z obyvatel, který v době nehody venčil se svou manželkou psa, přerušil pilot přistání. Následně podle Randyho Battena letadlo pokus opakovalo. "Když jsme došli domů, slyšeli jsme pískání gum a skřípání plechů," dodal podle webu KTUU Randy.

 

V pátek 18. října ráno se stal podobný incident také na letišti v ruském městě Mirnyj. Letadlo s 66 lidmi na palubě přejelo při přistání ranvej a skončilo na poli. Nikomu z cestujících se naštěstí nic nestalo. 

 

 

Silný vítr nadělal velké problémy pilotům na pražském letišti. Více v reportáži TV Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz