odvetná palba

Letadlo se 172 lidmi málem zasáhla syrská raketa! Muselo nouzově přistát

Letadlo společnosti Cham Wings
Zdroj: Profimedia
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 7. 2. 2020
Téma:

Strach o život měli cestující Airbusu A320, který letěl v pátek z íránského Teheránu do syrského Damašku. Během letu ho málem zasáhla raketa, kterou vyslala syrská armáda. Naštěstí piloty včas informoval dispečink a mohli nouzově přistát na vojenské ruské základně.

Syrská armáda vyslala v pátek kolem druhé hodiny ranní do vzduchu raketu, která měla být odplatou za čtyři nálety izraelských stíhaček. Ty útočily na předměstí Damašku v noci ze čtvrtka na pátek. Raketa ale málem sestřelila letadlo, ve kterém cestovalo 172 lidí. 

 

Airbus A320 společnosti Cham Wings vyrazil z íránského Teheránu v pátek v jednu hodinu ráno a mířil na letiště v Damašku. Řízení letového provozu si naštěstí odpálené rakety všimlo a varovalo piloty. Zaměstnancům se tak podařilo odvrátit možnou katastrofu.

 

 

Letadlo poté nouzově přistálo na ruské vojenské základně Hmímín, která se nachází několik kilometrů od Damašku. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Podle portálu Russia Today to není poprvé, co rakety ohrozily civilní letadlo. V roce 2018 izraelské stíhačky málem sestřelily dva stroje.

TN.cz