tragická nehoda

Letadlo se otřáslo, poté začal chaos. Všichni utíkali pryč, tvrdí svědci

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 12:51
6.2. 2020 9:51
Téma:

Cestující havarovaného letadla v Turecku zažili několik minut hrůzy, když se snažili zachránit nejen sebe, ale i ostatní cestující. Všemi možnými prostředky jim pomáhali ven z trosek stroje. Zachránit se podařilo 180 lidí, tři nehodu nepřežili. Podle expertů pilot nezvládl řízení během silného větru a deště. Letadlo proto nejspíš dostalo smyk.

Podle šestatřicetiletého cestujícího Yunuse Elmaciho letadlo ve středu vzlétlo do vzduchu po čtyřicetiminutovém zpoždění na letišti Izmir Adnan Menderes. Po celou dobu bylo velmi deštivé počasí. Když se pak blížilo k přistávací dráze na tureckém letišti Sabihy Gokcenové, začalo se otřásat. 

 

Po přistání se najednou začalo kývat ze strany na stranu. "Vše trvalo dvě až tři sekundy. Poté se rozlomilo na kusy. Někteří lidé vylétli z místa, kde byla díra, další se snažili utéct nouzovými dveřmi. Já jsem byl na křídle, myslím, že jsem měl sedadlo 26-B, přesně si to nepamatuji," popsal Elmaci nehodu portálu Milliyet.

 

Snažil se také pomoci ostatním cestujícím. "Já jsem byl v pohodě, mohl jsem stát. Neměl jsem problém. Bolest hrudníku a kolena se začala objevovat až po příjezdu do nemocnice, když jsem byl najednou v klidu," nechápal Elmaci. 

 

 

O několik hodin později se už cítil lépe. Pořád ale nechápe, co se to vlastně stalo. "Moje letadlo havarovalo. Všichni jsme se samozřejmě báli, měli jsme strach, bylo to poprvé, co jsme něco takového zažili," vzpomínal cestující. 

 

Letadlo havarovalo podle expertů kvůli silnému větru a pilot nad ním ztratil kontrolu. Vliv na přistání mohl mít také déšť. Letadlo tak nejspíš dostalo smyk a vyjelo mimo dráhu. Tam mu poté uvízl podvozek a rozpadl se na tři části, uvedl portál

 

Podívejte se na záběry z místa nehody letadla:GALERIE: Nehoda letadla v Turecku

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Nehoda letadla v Turecku - 4

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz