18 zraněných v Soči

Letadlo sjelo z dráhy a začalo hořet! Záchranář zemřel na infarkt

Téma:

Letadlo směřující z Moskvy při přistávání v Soči sjel z dráhy do řeky a začal hořet. Na ploše za sebou nechával ohnivou stopu. Všech 164 cestujících a šest členů posádky se podařilo evakuovat. Na palubě nikdo nezemřel, 18 lidí utrpělo zranění.

Piloti přistávali s Boeingem 737 v noci na sobotu nadvakrát. Poprvé to nebylo možné kvůli silnému dešti a větru, který se strojem zmítal. Ani druhé přistání nebylo ideální, jako zázrakem ale všichni vyvázli živí. Píše o tom portál RT.com.

 

Když pilot s letadlem konečně přistál, nedokázal zřejmě na mokré dráze dobrzdit a sjel s ním do řeky. Poté začal stroj hořet a nechával za sebou ohnivou stopu. Podle prvotních informací zavadil křídlem o plot, selhal levý motor a na něm vypukl požár.

 

Všechny cestující a členy posádky se podařilo evakuovat. Nejméně 18 z nich se ale zranilo - čtyři jsou popálení, šest se nadýchalo kouře a jeden utrpěl poranění páteře. Mezi zraněnými jsou také tři děti.

 

 

Požár dokázali hasiči uhasit během jedné hodiny. Podle informací ruských médií zemřel jen pracovník letiště, který jako první vytahoval pasažéry z hořícího letadla. Dostal infarkt.

 

Příčinu neštěstí už vyšetřují ruské letecké úřady i aerolinky UTair, kterým letadlo patřilo. Na palubě bylo 164 cestujících a šest členů posádky. K nehodě došlo v noci na sobotu kolem jedné ráno SELČ.

epa TN.cz