video chvíle hrůzy

Letadlo začalo ve vzduchu hořet! Cestující se už loučili s rodinami

Letecká společnost Swoop
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 13:04
12.9. 2019 11:38
Téma:

Hrůzostrašný let zažili cestující letecké společnosti Swoop z kanadského Abbotsfordu do Edmontonu. Při vzletu se do motoru dostali ptáci, kteří způsobili požár. Někteří cestující slyšeli hlasité výbuchy a báli se o život. Napsali proto svým příbuzným zprávy na rozloučenou. Po nouzovém přistání společnost lidem zaplatila pobyt na hotelu nebo jim dala kompenzaci.

Během letu WO312 společnosti Swoop došlo v úterý k vážným komplikacím. Cestující i posádku ohrozilo hejno hus, které byly krátce po vzletu vtaženy do motoru. Ten se najednou vznítil. Poté, co lidé uslyšeli silnou ránu, začala na palubě panika.

 

Pilot všem oznámil, že se musí vrátit zpět na letiště do kanadského města Abbotsford, odkud vzlétli. Cestující se báli, že přijdou o život a raději svým příbuzným posílali vzkazy. V nich se s nimi loučili. "Začal jsem posílat sms své mámě: Něco je v letadle špatně. Miluji tě," řekl pro CTV News cestující Fadhl Abu-Ghanem.

 

Donna-Lee Raynerová zase na svém facebooku popsala situaci v letadle. "Kouř v kabině a zápach po spálení. Jsem překvapivě klidná…Začala jsem psát zprávy na rozloučenou v případě, že by se mobil po havárii obnovil," napsala Raynerová.

 

 

 

Pilotům se naštěstí podařilo přistát a všichni cestující včetně posádky byli v pořádku. "Letadlo bylo následně vyřazeno z provozu kvůli inspekci. Všem 176 cestujícím jsme poskytli ubytování nebo zaplatili plnou náhradu za let," vysvětlila deníku The Sun letecká společnost.

 

Záběry z letadla

 

TN.cz