VIDEO TRAGÉDIE PRO FILMAŘE

LETECKÉ ZÁBĚRY: Požár kulis na Barrandově způsobil obří škody

Téma:

Na pražském Barrandově v sobotu od rána policie a hasiči ohledávají místo obrovského požáru kulis. Včera večer tam vzplálo středověké městečko, ve kterém měli filmaři natáčet seriál Knightfall. Ničivost požáru dobře ukazují záběry z dronu, které na místě pořídil štáb TV Nova.

Při pohledu na rozsáhlé spáleniště je jasné, že škody budou opravdu obrovské. Už večer, ještě když areál hořel, byly předběžně vyčísleny na částku kolem sta milionů, je ale možné, že budou ještě mnohem vyšší. Kulisy pro seriál Stillking jsou totiž totálně zničené.

 

Filmaři teď mají pořádný problém. Seriál měl jít na obrazovky ještě do konce letošního roku, což se ale teď evidentně nestihne.

 

V Česku začali natáčet na Barrandově už 8. července, teď ale filmaře čekají velké problémy. Ve svých plánech jistě počítali s tím, že v barrandovských kulisách budou natáčet na konci a léta a během podzimu. To ale teď rozhodně vzhledem k následkům požáru rozhodně nepůjde.

 

 

Není jasné, jestli budou filmové produkce všechno stavět znovu a pokud ano, tak ani kdy. Než by se všechny kulisy znovu postavily, filmaři by těžko stíhali ještě podzimní počasí. Což pro ně samozřejmě také hraje důležitou roli.

 

O příčině požáru zatím nejsou žádné informace. O podrobnostech k případu, ale i dalších plánech filmařů vás budeme samozřejmě nadále informovat.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

hru TN.cz