zrušené lety

Letiště v Dubaji se změnilo v přístav! Město postihly silné záplavy

Záplavy v Dubaji
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto Záplavy v Dubaji v roce 2016
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
11.1. 2020 15:05
Téma:

V oblíbeném turistickém ráji na Arabském poloostrově řádí nepříznivé počasí. Kvůli silným přívalovým dešťům se Dubaj ocitla pod vodou - záplavy postihly i mezinárodní letiště. Některé lety proto nabírají několik hodin zpoždění, jiné musely být dokonce zrušeny.

Ve Spojených arabských emirátech udeřila prudká bouře a rozsáhlé záplavy pustoší města v pobřežních oblastech. Postižená je i oblíbená turistická destinace Dubaj, kde se ulicemi valí proudy vody. Silnice musely být uzavřeny. Informoval o tom místní zpravodajský portál The National

 

 

Povodeň zasáhla i tamní mezinárošní letiště, které nyní připomíná spíš přístav. "Kvůli vydatným dešťům se mohou zpozdit lety a ucpat silnice vedoucí na letiště. Cestujícím proto doporučujeme, aby vyrazili s předstihem a zkontrolovali stav svého letu," varovalo v pátek večer dubajské letiště.

 

 

V sobotu ráno upřesnilo, že kvůli pokračující nepřízni počasí musely být některé lety zrušeny. Někteří cestující si stěžují, že na letišti čekají už osm hodin a stále neví, kdy poletí - jestli vůbec. Podobná situace jako v Dubaji panuje i v hlavním městě Abú Dbabí.

 

 

 

Bouře Spojené arabské emiráty sužuje už od čtvrtka. Na sobotu meteorologové předpovídali ještě silnější lijáky. V Dubaji by nejvíc mělo pršet ráno, vydatné deště ale mohou přetrvat až do odpoledne. Večer by se mělo počasí zlepšit. V Abú Dhabí by mělo pršet celý den. V neděli se měla situace zlepšit na celém území.

 

 

Lidé by se o víkendu měli rozhodně vyhýbat moři. Kromě vysokých vln při bouři hrozí i bleskové povodně. Meteorologové navíc varují před další hrozbou. Teploty by totiž měly klesat a ve vyšších polohách může padat sníh, anebo udeřit krupobití.

 

TN.cz