rozsáhlé škody

Letní sníh a ohromné kroupy. Silné bouřky trápí celou Evropu!

Téma:

Silné bouře a krupobití netrápí jen Českou republiku, extrémní počasí drtí země v celé Evropě. Ve Slovinsku padaly kroupy větší než 10 centimetrů, v Itálii museli lidé bílou nadílku odklízet hrably. Scény tak připomínají spíše zimní měsíce než půlku června.

Sezóna bouřek teprve začala a ničivé počasí už trápí velkou část Evropy, objevují se kroupy, které mají více než deset centimetrů.

 

Včerejší bouře byly v České republice slabší než pondělní, to se ale netýká dalších zemí Evropy. Například v Polsku padaly kroupy, které měly až 12 centimetrů v průměru, uvádí portál Severe Weather Europe.

 

Ohromné ledové hrudky hlásí také například Slovinsko, lidé posílají fotografie, na kterých se jim jednotlivé kroupy nevejdou do ruky. Také sdílí videa, na kterých krupobití ničí střechy či skla aut.

 

 

Krupobití potrápilo v úterý také Itálii, Německo nebo například Chorvatsko. Milovníci zimy by měli zaměřit pozornost na Pyreneje, v Refugi Niu de l'Àliga na hoře Tossa d'Alp dokonce podle Météo Pyrénées v úterý sněžilo.

 

Letní sníh v Pyrenejích.

 

Krupobití v Polsku.

 

Ohromná kroupa v Chorvatsku.

 

Krupobití na Slovinsku.

 

Na reportáž TV Nova o krupobití v Německu se můžete podívat zde:

Související témata:
klma TN.cz