Prázdniny v přírodě

Letní tábory jsou kvůli pandemii letos jiné. Znát je to už při odjezdu!

Téma:

Řadě žáků v pátek začaly prázdniny. Některé děti už vyrazily i na tábory. Ty jsou letos jiné - pořadatelé i táborníci musejí dodržovat přísnější hygienické zásady. Znát to bylo třeba už při odjezdu dětí na tábor nedaleko města Sedlec-Prčice.

Ještě před nástupem do autobusu musí táborníci nejen předložit potvrzení o bezinfekčnosti, letos si také musí nechat změřit teplotu a vydezinfikovat ruce. V autobusu na sobě měli roušku.

 

"Dítě, které bude mít zvýšenou teplotu, pojede domů, aby nevznikla nějaká nákaza," vysvětlila jedna z organizátorek letního pobytu. Změn oproti jiným letům je ale mnohem víc.

 

"Zrušili jsme veškeré výlety, které tradičně pořádáme. Naštěstí jsme tady vybaveni a je tady tak nádherná příroda, že ty děti dokážeme zabavit i bez těchto aktivit," říká ředitel pořádající organizace Marek Vraný.

 

 

Zdravotníci museli na táboře nedaleko obce Sedlec-Prčice ve středních Čechách zřídit rovnou dvě marodky. Pro klasické typy nemocí jako je třeba nevolnost, je zde připravena samotka. Pokud se v tábořišti objeví podezření na nemoc Covid-19, bude dítě až do provedení testu ubytováno v chatce s nápisem izolace.

 

"Když budeme mít podezření, tak musíme okamžitě telefonovat na hygienickou stanici a musí se používat veškeré jednorázové nádobí, které máme k dispozici. A pokud by se prokázalo, že dítě je nemocné, tak by celý turnus musel být zrušen," přibližuje Vraný.

 

 

V jedné chatce ale mohou spát i čtyři táborníci. Celé tábořiště je preventivně vybaveno několika dezinfekčními dávkovači a děti na začátku pobytu byly poučeny, kdy a jak si správně ruce dezinfikovat.

 

Táborníci si každopádně chtějí navzdory omezením prázdniny v přrodě především užít.

 

Jakým způsobem se bude postupovat, pokud se objeví nákaza Covidu-19 na dětském táboře, se dozvíte v reportáži:

pez, Marek Tereba TN.cz