Předpověď na víkend

Letní teploty se vracejí, v neděli ale pozor na bouřky a kroupy!

Horko
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Téma:

Po krátkém ochlazení nás opět čeká hodně teplý víkend. Pokud ale plánujete výlet, zkuste ho stihnout už v sobotu - v neděli by vám totiž pobyt venku mohly překazit silné bouřky.

"O víkendu očekáváme návrat letního počasí v plné síle - teploty budou stoupat až k 29 °C a v neděli se opět vyskytnou silné bouřky, doprovázené krupobitím a přívalovým deštěm," shrnuje meteoroložka Dagmar Honsová.

 

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší teploty 22 až 26 °C. Povane mírný severovýchodní vítr.

 

"V sobotu bude polojasno, odpoledne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C, mírný severovýchodní vítr," přibližuje první volný den Honsová.

 

 

V neděli už bude oblačno až polojasno, přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 25 až 29 °C. Povane mírný jihovýchodní vítr.

 

GALERIE: Srážkové mapy

1
/
3
Zdroj: Meteopress
Srážkové mapy - pátek

 

Na začátku příštího týdne srážek opět ubyde, hrozit by měly už jen ojedinělé přeháňky. Teploty se pořád budou držet kolem pětadvaceti stupňů.

Podívejte se na ranní předověď počasí zde:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz