Výhled počasí

Léto je tu, oteplí se až na tropických 30 stupňů! MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ

Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
29.5. 2020 18:15
Téma:

Červen bude podle meteorologů teplotně průměrný. Na konci příštího týdne by mohly teploty vystoupat až k 27 stupňům, nejteplejší pak bude druhý týden v červnu. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"První týden bude teplotně průměrný, minimální noční teploty budou v první polovině týdne kolem 7 °C, na konci kolem 11 °C. Maximální denní teploty zpočátku do 22 °C, postupně 22 až 27 °C," uvedl ČHMÚ na svém webu. Nejtepleji by mělo být o víkendu.

 

V průměru pak bude nejteplejší druhý týden v červnu, kdy se mohou teploty šplhat až na tropických 30 stupňů. Poté začnou znovu mírně klesat a v druhé polovině června se budou pohybovat mezi 22 a 24 stupni. V noci pak bude kolem 11 stupňů.

 

Také z hlediska srážek bude následující měsíc průměrný. V prvním týdnu spadne kolem 13 milimetrů, slabě nadprůměrný by mohl být jen poslední týden s úhrnem kolem 21 milimetrů.

 

 

Výhled počasí na čtyři nadcházející týdny vydává ČHMÚ nově každý pátek večer. Úspěšnost se u teplot pohybuje kolem 75 %, u srážek okolo 65 %. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz