Počasí v ČR

Léto ještě nekončí! Teploty v Česku vystoupají až k 30 °C. PŘEDPOVĚĎ

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 10. 9. 2020
Téma:

Přestože projde ve čtvrtek přes Českou republiku studená fronta, už o víkendu si však užijeme krásného slunečného počasí, které bude pokračovat také v dalších dnech. Teploty budou dosahovat až tropických 30 °C.

"Na naše území se postupně bude od západu rozšiřovat tlaková výše a kolem ní k nám bude proudit velmi teplý vzduch od jihu. Koncem období bude nad západní Evropou brázda nízkého tlaku, což začne ovlivňovat počasí v Česku,“ stojí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Ve čtvrtek bude většinou skoro jasno, na Moravě se mohou ojediněle tvořit také mlhy. V noci bude v Čechách a během dne i na Moravě a ve Slezsku od severozápadu přibývat oblačnosti a místy se mohou objevit přeháňky. Přes den však budou srážky ustávat. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, ty denní pak mezi 18 až 22 °C, na Moravě mohou teploměry ukázat až 24 °C.

 


Pátek bude ve znamení oblačné až polojasné oblohy, zpočátku může také pršet. Přes noc teploty klesnou až na 9 °C, přes den se vyšplhají až k 25 °C.


Začátek víkendu bude jasný až polojasný, od západu bude přibývat oblačnosti a ojediněle se mohou objevit také přeháňky, nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty budou od 23 do 27 °C, přes noc bude maximálně 8 °C.


V neděli očekávají meteorologové jasno až polojasno. Přes den teploty dosáhnou až 28 °C, v noci se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C.

 

Podívejte se na předpověď počasí:

 

 


Začátek nového týdne nám však přinese tropické teploty. V pondělí bude obloha jasná až polojasná a teploty přes den dosáhnou až tropických 30 °C. V noci pak spadnou na 14 až 10 °C.


V následujících dnech příštího týdne bude stále jasno až polojasno, postupně však bude od západu přibývat oblačnosti a místy se vyskytnou také přeháňky, nebo bouřky. Noční teploty se budou pohybovat od 16 do 11 °C. Během dne teploměry ukáží opět až 30 °C, koncem tohoto období se poté teplota o pár stupňů sníží.

TN.cz