Léto vydrží do půlky září, slibují meteorologové. Předpověď týden po týdnu

Podle meteorologů jsou letos typické teploty. Pouze na ně nejsme zvyklí
Zdroj: TV Nova
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 15. 8. 2020
Téma:

Měsíční výhled počasí slibuje nadprůměrné teploty nejen do konce letních prázdnin, ale také v první polovině září. Podle předpovědi vydané Českým hydrometeorologickým ústavem vydrží letní charakter počasí v následujících čtyřech týdnech.

"Období příštích čtyř týdnů jako celek očekáváme teplotně i srážkově slabě nadprůměrné. Teplotně by se jednotlivé týdny měly pohybovat mírně nad dlouhodobými průměry," uvedli meteorologové v měsíčním výhledu počasí.

 

Průměry nejvyšších denních teplot by se v prvním týdnu předpovědi (17. - 23. 8.) měly pohybovat kolem v rozmezí 21 až 28 °C. Noční minima se budou pohybovat kolem 13 stupňů Celsia. "Zároveň předpokládáme první týden předpovědi srážkově nadprůměrný," doplnili meteorologové.

 

Poslední srpnový týden má být podle předpovědi srážkově průměrný, Teploty budou dosahovat přes den maximálně 20 až 25 stupňů Celsia, v noci teploměr klesne na 10 až 14 stupňů. Úhrny srážek budou průměrné pro toto období, což znamená zhruba 15 až 25 mm.

 

Začátek školního roku bude podle měsíční předpověďi teplotně  velmi příjemný. Rozsah teplot bude mezi 17 a 27 stupni Celsia. V průměru pak kolem 22 °C. Noční teploty pak v průměru klesnou k 11 °C. Srážky budou velmi průměrné v rozsahu 10 - 25 mm.

 

Druhý zářijový týden se podle meteorologů ČHMÚ můžeme těšit na nadprůměrné teploty v rozmezí 19 - 23 °C. Noční klesnou k 10 °C. Srážek by mělo být v rozmezí v úhrnu 5 - 25 milimetrů, což je pro toto období obvyklé.


Horké počasí posledních dnů vystřídaly přívalové lijáky:

TN.cz