Inspirace pro vás

Levné a ekologické domy, které si může dovolit každý!

Domy, které si může dovolit každý - 1
Zdroj: Inhabitat, calearth.org
Dům z pytlů plných hlíny
Téma:

Snili jste někdy o životě v krásném domově, ale nemůžete si ho dovolit? Některé levné domy vám tento sen pomohou splnit. Jsou totiž převážně z hlíny a jiných levných materiálů.

Hobití domy si může dovolit každý!

Takzvané hobití domy jsou designovány tak, aby byly po sestavení zasypány hlínou a vy na nich mohli pěstovat vše, od fialek až po květák. Vytvářejí tak skutečný dojem, že splývají s přírodou.

 

GALERIE: Domy, které si může dovolit každý

1
/
5
Zdroj: Inhabitat, greenmagichomes.com
Domy, které si může dovolit každý - 3 ; Hobití domky jsou hitem. Stojí od 373 tisíc

 

S pomocí několika přátel je navíc sestavíte za neuvěřitelně krátkou dobu. Ten nejmenší s jednou ložnicí a rozlohou 37 metrů čtverečních se dá složit už za tři dny. Navíc stojí v přepočtu jen 373 tisíc korun.

 

Pokud tedy nevezmeme v úvahu cenu případného pozemku, tak oproti garsonce se stejnými rozměry ušetříte v závislosti na stavu bytu několik milionů.

 

Domy z pytlů plných hlíny

Domek z pytlů naplněných zeminou není žádným převratným vynálezem, přesto byste jej u nás hledali asi jen stěží. Přitom je to škoda. Kouzlo těchto domů spočívá v jednoduchosti, poetickém vzhledu a v neposlední řadě nízkých pořizovacích nákladech.

 

 

Postavit "pytlodům“ není nic těžkého, postačí vám zásoba pytlů, dostatek zeminy, dřevěná kulatina a cokoliv, co se vám povaluje na zahradě.

 

Povrchová úprava je na vás, fantazii se meze nekladou. Američané se věnují této metodě v oblastech, ve kterých hrozí přírodní katastrofy.

 

Levných domů existuje velké množství. Inspiraci naleznete v naší galerii.
 

Související témata:
has TN.cz