Naléhavé pátrání

Dívka (15) zmizela i s miminkem. Policisté je našli, oba jsou v pořádku

Policejní auto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
25.5. 2020 10:45
Téma:

Více než dva týdny pátrali policisté po patnáctileté Liběně. Dívka u sebe měla teprve čtyřměsíční miminko, nevrátila se z vycházky do výchovného ústavu.

"Policisté nalezli dívku i s miminkem a jsou oba v pořádku. Dívka je nyní převážena zpět do výchovného ústavu mládeže v Černovicích a miminko bude svěřeno na tři měsíce do pěstounské péče," přinesla v úterý odpoledne zprávu o šťastném konci pátrání policejní mluvčí Lucie Drábková.

 

"Od 8. května pátrají policisté po patnáctileté dívce, která se nevrátila z vycházky zpět do výchovného ústavu mládeže v Černovicích (na Pelhřimovsku)," uvedla Drábková o den dříve.

 

Pátrání bylo o to naléhavější, že Liběna u sebe měla teprve čtyřměsíční miminko. "To má být dle předběžného opatření vydaného soudem předáno do pěstounské péče. Vzhledem k tomu, že se do současné doby všemi možnými prostředky nepodařilo dívku najít, žádáme veřejnost o pomoc," doplnila Drábková.

 

 

Teenagerka je 161 centimetrů vysoká, štíhlé postavy, má dlouhé hnědé vlasy a modré oči. "V případě, že dívku poznáváte, nebo víte, kde by se mohla zdržovat, kontaktujte linku 158," prosila o pomoc mluvčí policie.

TN.cz