pivo v době koronaviru

Lidé se shlukovali u stánku s pivem, přijela policie, kreslily se rozestupy

Hospodští vyznačují metrem rozestupy pro zákazníky
Zdroj: Twitter - Tomáš Zdechovský
Téma:

Pozornosti policistů v Hradci Králové neunikla fronta čekající na pivo ani skupina popíjejících na přilehlé louce. Všichni lidé porušovali opatření o bezpečných rozestupech, na žádost policistů však své počínání napravili.

Od zavedení přísných opatření, které mají zabránit šíření koronaviru, se policejní práce místy hodně proměnila. Policisté kontrolují, zda lidé nosí na veřejnosti roušky, snaží se také, aby se neshromažďovali na jednom místě a dodržovali bezpečný odstup. Dostávají se tak i do kuriozních situací, když například museli přesvědčit nudisty vzít si roušku alespoň na ústa. Výjimkou tak nebyl ani jejich výjezd v Hradci Králové, kde zasahovali ve frontě čekajících na pivo.

 

Na netradiční situaci upozornil na twitteru europoslanec Tomáš Zdechovský. "Deset příslušníků policie přijelo kvůli prodeji točeného piva ke stánku v Hradci Králové. Majitelka dostala zákaz prodávat pivo, protože lidé se hloučkují a nedodrží rozestupy," napsal Zdechovský a přidal dvě fotografie z místa.

 

 

Asi 20 lidí si dopřávalo oddechu také na přilehlé louce, řada z nich neměla ani nasazené roušky, protože popíjeli zakoupené nápoje. Brzy tak neunikli pozornosti pravidelné hlídky.

 

"Policisté je na protiprávní jednání upozornili, lidé si roušky nasadili a místo v poklidu opustili. Majitel občerstvení byl upozorněn, že i on musí dodržovat vydaná vládní opatření a musí tak v jejich návaznosti přizpůsobit provoz," řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

 

 

Provozovatel neotálel a na zem před občerstvením pečlivě vyznačil správné rozestupy. Další občerstvení tak snad již budou probíhat bez nutnosti policejního zásahu.

 

TN.cz