Dobře to dopadlo

Lidé chtěli pomoci tatínkovi nemocné dcery. Sestavili mu auto

Téma:

Po odvysílání dojemné reportáže o panu Chaloupkovi, kterému ukradli auto, v němž vozil svou nemocnou dceru do nemocnice, se na redakci televize Nova obrátila řada diváků, kteří chtěli muži nabídnout pomoc. Nakonec dostal obětavý tatínek nově sestavené auto.

Případ ukradené Škody Favorit pana Chaloupky, která skončila na šrotišti rozřezaná na několik kusů, vyvolal vlnu emocí. Na naši redakci se obrátily desítky lidí, kteří chtěli pomoci. Mezi nimi i rodina z Ledcí na Plzeňsku.

 

Lidé nabízejí peníze, hračky, oblečení pro děti i vybavení do auta. "Je to rovnováha, když někdo dělá něco špatné, tak proč někdo neudělá něco dobře," říká jeden z ochotných diváků Nikolaj Kirilov.

 

Parta kamarádů z Prahy zase spojila síly a dala dohromady auto, které panu Chaloupkovi v sobotu darovala. Aby mohlo být auto předáno co nejdříve, automobiloví nadšenci ho dali dohromady za pouhých patnáct hodin. "Já sám mám malou dceru. Kdyby jí něco bylo a já se dostal do podobné situace, tak věřím, že mně by taky někdo pomohl," říká jeden z dárců.

 

 

"Jsou to borci," děkuje Michal Chaloupka. "Dobří lidi nevymřeli a to, co dokázali, nedokáže snad nikdo, opravdu mám radost!" dodal.

 

Auto se rodině, která bydlí v Kladně na ubytovně, bude hodit. Už za pár dní se jím vydají do pražské motolské nemocnice, kde jim mají říci, jestli bude muset tříletá Ivanka podstoupit chemoterapii.

Související témata:
Jan Mareš/mj TN.cz