Příjemná zpráva

Lidé dostanou díky státním svátkům příští týden důchody dřív!

Důchodce
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek
Téma:

Příští týden nás čekají dva státní svátky. A protože vycházejí na čtvrtek a pátek, tak také čtyřdenní víkend. To ovšem není jediná dobrá zpráva - z volných dnů budou mít radost také všichni poběratelé důchodů.

"Státní svátky Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Den upálení mistra Jana Husa, které připadají na 5. a 6. července, posunou výplatu důchodů dopředu," informuje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).

 

V praxi to tedy znamená, že penze, které mají jejich příjemci dostat ve středu 4. července, jim dorazí už o den dřív. Ještě lépe na tom budou ti, kteří normálně důchod dostávají až šestý den v měsíci.

 

Místo příští pátek jim totiž důchod dorazí už ve středu 4. července, tedy o celé dva dny dřív než obvykle.

 

 

"Změna výplatního termínu se týká důchodů starobních, invalidních a pozůstalostních, a to bez ohledu na způsob jejich výplaty. Termín výplaty se posune jak u důchodů vyplácených v hotovosti prostřednictvím České pošty, tak u důchodů vyplácených bezhotovostně, převodem na účet," uvedl úřad.

 

Ještě lepší zprávou pro důchodce je to, že dřívejší výplata důchodů je letos čeká kromě příštího týdne ještě v dalších třech termínech před Vánocemi.

 

Důchody se vyplácejí dopředu, a to v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatní termíny důchodů vyplácených ČSSZ jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. ČSSZ zajišťuje i výplaty důchodů do některých zařízení sociálních služeb. Do těchto zařízení se důchody vyplácejí 15. den v měsíci.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pez TN.cz