karanténa

Tisíce lidí nesmí vystoupit z výletní lodi, na palubě jsou nakažení virem

Regina Zajícová
Regina Zajícová
6.2. 2020 9:56
Téma:

Už čtvrtým dnem zůstávají cestující výletní lodi Diamond Princess ve svých kajutách a nesmějí z nich vyjít ven. Lékaři u dvaceti pacientů zjistili koronavirus, poté je převezli okamžitě do nemocnice. Počet pacientů se však může ještě zvýšit. Celkem je totiž na lodi 3 711 cestujících včetně posádky.

Výletní loď Diamond Princess zakotvila v přístavu v japonském městě Jokohama v pondělí. A hned musela do karantény. Lékaři totiž potvrdili koronavirus u muže z Hongkongu, který na lodi cestoval.

 

Cestující proto nesmí ven a musejí zůstat ve svých pokojích. Od začátku karantény postupně chodili ke zdravotníkům, kteří jim udělali testy na nákazu. Zatím se potvrdila u dvaceti lidí. Jelikož je na lodi celkem 3 711 lidí, může se počet nemocných navýšit.

 

"Budeme pokračovat v karanténních postupech, proto žádáme cestující, aby zůstali uvnitř lodi po nezbytnou dobu, aby se zabránilo infekci, a také zůstali na svých pokojích," řekla portálu Japan Times Hiroko Otsubová, zástupkyně ministra zdravotnictví. 

 

 

Cestující, u kterých se nemoc prokázala, byli odvezeni do karantény do nejbližší nemocnice. Mezi pacienty jsou Japonci, Američané, Novozélanďané nebo Kanaďané. Na lodi se nachází také němečtí turisté. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz