Technické problémy

Lidé mají potíže s messengerem. Místo obrázků vidí chybovou hlášku

Messenger, WhatsApp, Facebook na telefonu
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
23.11. 2020 19:34
Téma:

Někteří uživatelé chatovací aplikace Messenger od Facebooku si v posledních dnech stěžují na problémy při posílání či přijímání zpráv, především obrázků. Ty se jim neukazují.

Místo obrázku od kamaráda se Vladimírovi v messengeru na jeho iPhonu ukázala jen chybová hláška Zpráva není dostupná s dovětkem Zpráva v této aplikaci není k dispozici. A na potíže s obrázky v oblíbené "kecací" aplikaci si stěžují i další uživatelé.

 

Něco podobného se v sobotu stalo i uživateli, o němž píše britský zpravodajský portál Telegraph & Argus. Ten chtěl kamarádům poslat do skupinové konverzace dva obrázky, ale neuspěl.

 

U sebe v telefonu je viděl, ale vpravo dole byl červený vykřičník oznamující, že se obrázky neodeslaly. "Ale je divné, že gify a klasické zprávy mi fungovaly v pohodě. Tohle se mi ještě nestalo," cituje dotyčného portál. I on měl problémy s aplikací v iPhonu.

 

Na výpadky messengeru si už několik dní stěžují i diskutéři na webu Downdetector, který monitoruje dostupnost a funkčnost řady stránek a aplikací. Zde někteří píší, že jim aplikace v posledních dnech v podstatě nefunguje vůbec.

 

 

"Můj messenger stojí za prd. Tenhle víkend jsem ho přeinstalovávala asi třicetkrát. Zničehonic přestane fungovat. Po nové instalaci běží tak pět minut, pak přestane posílat zprávy. Už jsem v bodě, kdy se toho chci zbavit a používat jinou aplikaci," rozčiluje se Sheryl.

 

Úplně stejné problémy má i Amy, která výpadky prozatím vyřešila tak, že zprávy odesílá z notebooku, kde vše funguje. Další uživatelé si stěžují například na to, že jim zprávy sice odcházejí, ale s velkým zpožděním.

 

Nicméně není jasné, v čem přesně je problém, jak moc jsou potíže rozšířené a zda se týká jen lidí s iPhony nebo i smartphonů s operačním systémem Android.

TN.cz