VIDEO Šílenství v Marseille

Lidé se chovali jako zvěř! Bláznivý bankomat dával dvakrát víc peněz

Bankomat - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Publikováno 10. 12. 2019
Téma:

Nečekaný rozruch způsobil obyčejný bankomat ve francouzském městě Marseille. Důvodem byla porucha, kvůli které vydával dvojnásobek zadané částky. Na ulici se proto vytvořila obrovská tlačenice lidí, kteří se ke štědrému stroji snažili prodrat.

Klienti jedné z francouzských bank měli v sobotu předčasné Vánoce. Bankomat na ulici Avenue du Merlan v Marseille totiž vydával dvojnásobek požadované sumy peněz. "Zadal jsem dvacet eur, vydal mi čtyřicet," popsal webu Lessentiel jeden z mladíků.

 

Informace o porouchaném bankomatu se šířila rychlostí světla. Na ulici to proto vypadalo jako při protestech. Když na místo dorazili policisté, uviděli dav lidí, kteří se pokoušeli protlačit k bankomatu.

 

 

Technik, který na místo dorazil až po několika desítkách minut, nakonec stroj vypnul. Majitel bankomatu, banka Caissé D'Epargne, důvod poruchy neprozradila.

 

 

Lidé, kteří si během poruchy stihli obnos navíc vybrat, mají smůlu. Lehce vydělané peníze budou totiž muset vrátit, pro banku navíc nebude složité jednotlivé "šťastlivce" odhalit.

TN.cz