Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 3. 2018
PŘEHLED Průzkum důvěry

Lidé věří víc Rychetskému než Zemanovi, ministry nikdo nezná

Miloš Zeman, Pavel Rychetský
Zdroj: TN.cz
Lidé podle průzkumu CVVM nejvíce věří Rychetskému (vlevo) a Zemanovi

Lidé v Česku nejvíce věří předsedovi Ústavního soudu Pavlu Rychetskému a prezidentu Miloši Zemanovi. Naopak nejméně důvěryhodný je podle průzkumu CVVM bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zkoumal důvěru k nejvyšším ústavním činitelům a vrcholným politikům. Více než 1000 respondentů odpovídalo na otázku, zda důvěřují, či nedůvěřují ukázaným lidem, případně zda je znají.

 

Nejlépe z průzkumu vyšel předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, kterému věří polovina českých občanů. Naopak mu nedůvěřuje 23 % lidí. Podobně je na tom s 49 % důvěry i prezident Miloš Zeman, kterému ale nevěří 44 % Čechů.

 

Rozporuplné jsou i názory na ministra zahraničí Martina Stropnického, kterému důvěřuje 45 % dotázaných, zatímco 41 % nikoliv. Na pomyslné čtvrté místo se dostal premiér v demisi Andrej Babiš, kterému ale více lidí (50 %) nevěří, než ano (42 %).

 

 

Na pátém místě následuje ministr spravedlnosti Robert Pelikán (36 %/31 %), guvernér ČNB Jiří Rusnok (33 %/33%) a ministryně obrany Karla Šlechtová (31 %/31 %). Méně lidí důvěřuje, než naopak, ministru dopravy Danu Ťokovi (29 %/35 %) či místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi (25%/44%)

 

Nejvíce lidí nedůvěřuje předsedovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi - 82 %, důvěry získal pouze 10 %. Na posledních místech v žebříčku důvěry zůstali ministři Babišovy vlády v demisi, které většina respondentů nezná.

 

Průzkum důvěry k politikům
Zdroj: CVVM

epa TN.cz
Reklama